MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kilkudziesięciu cudzoziemców pracowało na czarno na Podkarpaciu. Wpadli po kontroli Straży Granicznej

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Kilkudziesięciu cudzoziemców pracowało na czarno. Wpadli po kontroli SG.
Kilkudziesięciu cudzoziemców pracowało na czarno. Wpadli po kontroli SG. BiOSG
Od początku roku funkcjonariusze z placówki Straży Grancznej w Rzeszowie-Jasionce skontrolowali 85 cudzoziemców pod kątem legalności pobytu w RP oraz 508 obcokrajowców z zakresu legalności zatrudnienia. Wykryli liczne nieprawidłowości.

Efektem pracy funkcjonariuszy Grupy ds. Cudzoziemców z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie-Jasionce było wszczęcie 38 postępowań administracyjnych wobec cudzoziemców pochodzących z Białorusi, Egiptu, Gruzji, Izraela, Kazachstanu, Mołdawii, Tadżykistanu, Turcji, Uzbekistanu. Byli to też cudzoziemcy pochodzący z tak egotycznych kierunków jak Indie, Kolumbia, Korea Południowa czy Zimbabwe.

- W związku z kontrolami legalności pobytu na terenie RP 36 obcokrajowców otrzymało decyzje o zobowiązaniu do powrotu i będzie musiało wyjechać. Ponadto strażnicy graniczni ujawnili podrobiony grecki dokument pobytowy, którym posługiwał się obywatel Kazachstanu. Poza obowiązkiem opuszczenia Polski cudzoziemiec otrzymał 3-letni zakaz wjazdu, a także usłyszał zarzuty karne w związku z wykorzystaniem fałszywki - informuje mł. chor. SG Emilia Sidor z zespołu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Ponadto w ramach kontroli legalności zatrudnienia sprawdzono 508 cudzoziemców. Jak się okazało, 41 osób nielegalnie wykonywało pracę, co skutkowało nałożeniem 23 mandatów karnych.

Dodatkowo wobec naruszających przepisy pracodawców skierowano cztery wnioski do sądu o ukaranie za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, za co grozi im grzywna w wysokości do 30 tys. złotych.

od 7 lat
Wideo

Tylko nieco ponad 47% Polaków chce skrócenia tygodnia pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kilkudziesięciu cudzoziemców pracowało na czarno na Podkarpaciu. Wpadli po kontroli Straży Granicznej - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto