MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszyła Jarosławska Karta Miejska. Upoważnia m.in. do bezpłatnej komunikacji miejskiej

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Od 1 kwietnia działa Jarosławska Karta Miejska. Z programu korzysta już 1000 osób. Karta, której wydanie nic nie kosztuje, upoważnia m.in. do bezpłatnej komunikacji miejskiej.

- Głównym celem Jarosławskiej Karty Miejskiej jest zachęcenie mieszkańców do aktywnego odkrywania i korzystania z bogatej oferty lokalnych przedsiębiorstw oraz instytucji. Program szczególnie skupia się na obszarach takich jak kultura, sztuka, sport, rekreacja, zdrowie oraz gastronomia - informuje Urząd Miasta w Jarosławiu.

Jarosławska Karta Miejska wydawana jest w jako aplikacja mobilna lub plastikowa karta. Dzięki wsparciu partnerów programu, posiadacze JKM mogą korzystać z pakietu zniżek i ulg. Partnerami są aktualnie m.in.:

 • Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu,
 • Miejska Biblioteka Publiczna,
 • Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki,
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jarosławska Karta Miejska umożliwia mieszkańcom Jarosławia korzystanie z darmowego transportu publicznego na terenie miasta.

- Wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej jest elementem szerszej strategii modernizacji i optymalizacji działalności miejskich spółek, mającej na celu nie tylko ułatwienie dostępu do transportu publicznego, ale również zmniejszenie zatłoczenia ulic oraz poprawę stanu środowiska w mieście. Ta innowacyjna inicjatywa jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania mieszkańców i stanowi ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonego i przyjaznego mieszkańcom miasta - informują jarosławscy urzędnicy.

O wydanie Jarosławskiej Karty Miejskiej mogą wnioskować osoby, które:

 1. Rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania na terenie Gminy Miejskiej Jarosław i deklarują to miejsce jako swoje zamieszkanie w zeznaniu podatkowym.
 2. Rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego i deklarują Gminę Miejską Jarosław jako miejsce zamieszkania w informacji o podatku rolnym.
 3. Zamieszkują na terenie Gminy Miejskiej Jarosław, korzystają ze świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu i nie osiągają dochodów opodatkowanych.
 4. Dzieci osób spełniających warunki z punktów 1-3, do ukończenia 18. roku życia, a jeśli nadal się uczą, do ukończenia przez nie edukacji, jednak nie dłużej niż do 25. roku życia.
 5. Dzieci przebywające w pieczy zastępczej instytucjonalnej bądź rodzinnej na terenie Gminy Miejskiej Jarosław, do ukończenia przez nie 18. roku życia, a jeśli uczą się nadal, do ukończenia przez nie edukacji.

Aby uzyskać Kartę Miejską, należy złożyć wniosek podając następujące dane:

 • Imię i nazwisko,
 • Aktualną fotografię o wymiarach 35x45mm; w przypadku wniosku elektronicznego fotografię w formacie JPG lub PNG o minimalnej szerokości 300 pikseli. Fotografia powinna być na jednolitym jasnym tle, przedstawiać całą głowę, bez przyciemnianych okularów i nakrycia głowy (z wyjątkiem nakryć noszonych z powodów religijnych),
 • PESEL,
 • Adres zamieszkania,
 • Numer telefonu i/lub adres e-mail wraz ze wskazaniem preferowanego kanału komunikacji,
 • Dokument potwierdzający umocowanie do złożenia wniosku w imieniu innej osoby (jeśli dotyczy, np. dla pełnomocników).

Podczas składania wniosku o Jarosławską Kartę Miejską, konieczne jest przedstawienie dokumentów potwierdzających uprawnienia do jej wydania:

 • Pierwszą stronę zeznania PIT za rok poprzedni, poświadczoną przez Urząd Skarbowy w Jarosławiu, zaświadczenie wydane przez ten Urząd o odprowadzaniu podatku w Jarosławiu, lub UPO (urzędowe poświadczenie odbioru) w przypadku złożenia zeznania przez internet. W przypadku wspólnego zeznania z małżonkiem, dane małżonka powinny zostać zanonimizowane.
 • Aktualną decyzję o wymiarze podatku rolnego lub pierwszą stronę informacji o podatku rolnym.
 • Zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń MOPS w Jarosławiu w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
 • W przypadku dzieci osób wymienionych w punktach 1 do 3, oraz dzieci przebywających w pieczy zastępczej na terenie Gminy Miejskiej Jarosław, które ukończyły 18 rok życia i nadal się uczą – odpowiednie dokumenty potwierdzające status edukacyjny.

Kartę można wyrobić przez internet (https://www.karta.miastojaroslaw.pl) lub w punkcie obsługi (Kancelaria Urzędu Miasta Jarosławia ul. Rynek 1).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ruszyła Jarosławska Karta Miejska. Upoważnia m.in. do bezpłatnej komunikacji miejskiej - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto