MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Do Jarosławia wraca budżet obywatelski. Można składać propozycje projektów

Łukasz Solski
Łukasz Solski
pixabay.com
Urząd Miejski w Jarosławiu rozpoczął 10. edycję budżetu obywatelskiego. Do zagospodarowania jest kwota 1 miliona złotych. Urzędnicy czekają na inicjatywy mieszkańców do 14 czerwca.

Burmistrz Jarosławia ogłosił nabór projektów do budżetu obywatelskiego na 2025 rok. Pula środków na ten cel nie uległa zmianie i wynosi 1 milion złotych. Nie zmieniły się także kategorie.

- Ułatwione zostało zgłaszanie pomysłów w kat. C, w której nie ma ograniczenia co do charakteru zadań. Mogą to być zarówno działania miękkie takie jak organizacja wydarzeń, ale także zadania inwestycyjne np. wzbogacenie miejskiego terenu o małą architekturę - informuje Urząd Miasta.

Budżet Obywatelski wraca do Jarosławia po rocznej przerwie

- Cieszę się, że budżet obywatelski mocno zakorzenił się w jarosławskim życiu publicznym i że mieszkańcy chcą aktywnie zmieniać miasto. Przez ostatnie lata, zwłaszcza od 2017 roku, czyli od wprowadzenia szeregu ulepszeń do procedury zgłaszania i wyboru projektów, Jarosławski Budżet Obywatelski przynosił kolejne sukcesy zarówno co do liczby projektów, jak i osób głosujących na nie. W ostatnich pięciu latach zgłoszono łącznie 353 pomysły, 331 zostało poddanych pod głosowanie, aż 156 ciekawych zadań trafiło do realizacji. Po rocznej przerwie, ponownie zachęcam do aktywności oraz kreatywności, które mogą przynieść realne efekty w postaci np. powstania kolejnych miejsc rekreacji, pięknych skwerów, fantastycznych działań edukacyjnych czy kulturalnych - mówi burmistrz miasta, Waldemar Paluch.

Jarosławski Budżet Obywatelski. Przyjmowanie projektów do 14 czerwca

Do 14 czerwca każdy mieszkaniec, który uzyska poparcie pięciu innych osób, może zgłaszać inicjatywy do budżetu obywatelskiego na 2025 rok.
Pięć kategorii zadań:

  • kategoria A1 - projekty inwestycyjne duże, których koszty szacunkowe wynoszą od 40 001 zł do 100 000 zł dotyczące zadań realizowanych w ramach gminnych jednostek organizacyjnych (szkół, przedszkoli, żłobków, instytucji kultury); środki przewidziane do rozdysponowania na tę kategorię wynoszą 200 000 zł;
  • kategoria A2 - projekty inwestycyjne duże, których koszty szacunkowe wynoszą od 40 001 zł do 100 000 zł dotyczące zadań realizowanych poza sferą gminnych jednostek organizacyjnych; środki przewidziane do rozdysponowania na tę kategorię wynoszą 300 000 zł;
  • kategoria B1 - projekty inwestycyjne średnie, których koszty szacunkowe wynoszą od 10 001 zł do 40 000 zł dotyczące zadań realizowanych w ramach gminnych jednostek organizacyjnych (szkół, przedszkoli, żłobków, instytucji kultury); środki przewidziane do rozdysponowania na tę kategorię wynoszą 140 000 zł;
  • kategoria B2 - projekty inwestycyjne średnie, których koszty szacunkowe wynoszą od 10 001 zł do 40 000 zł dotyczące zadań realizowanych poza sferą gminnych jednostek organizacyjnych; środki przewidziane do rozdysponowania na tę kategorię wynoszą 200 000 zł;
  • kategoria C - projekty nieinwestycyjne małe, których koszty szacunkowe wynoszą do 10 000 zł; środki przewidziane do rozdysponowania na tę kategorię wynoszą 160 000 zł.

Zgłoszeń należy dokonywać na specjalnym formularzu do pobrania TUTAJ. W wersji papierowej formularze są dostępne:

  • w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Jarosławia (Rynek 1, parter, pokój nr 2)
  • Centrum Kultury i Promocji (Rynek 5) - Punkt Informacji Turystycznej
  • Galerii „Stara Ujeżdżalnia” (ul. gen. Władysława Sikorskiego 2a) - Punkt Informacji Turystycznej
  • Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry (ul. ks. Jakuba Makary 1)

Do 18 czerwca Urząd Miasta opublikuje wykaz wszystkich projektów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto