Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wizyta dowódcy estońskich wojsk. Podkarpaccy terytorialsi pokazali jak ćwiczą na strzelnicy w Maleniskach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Wideo
od 16 lat
Dowódca Estońskiej Ligi Obrony gen. Riho Ühtegi złożył w czwartek (11 maja) wizytę jednostce 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Płk Michał Małyska, dowódca 3PBOT pokazał swojemu partnerowi również jak wyglądają ćwiczenia na strzelnicy w Maleniskach pod Jarosławiem.

Wizyta wysoko postawionego wojskowego gen. Riho Ühtegi była związana ze ścisłą współpracą wojsk ochotniczych Polski i Estonii. Przyjechał na zaproszenie gen. Macieja Klisza, dowodzącego WOT-em.

Estońska Liga Obrony to odpowiednik Wojsk Obrony Terytorialnej

Obie formacje ochotnicze mają zbliżony system rekrutacji i szkolenia, a także korzystają z podobnego uzbrojenia. Różnicą jest średnia wieku żołnierzy. W Polsce jest to 33 lata, natomiast w Estonii 42.

- Estońska Liga Obrony to nasz stały partner, z którym na co dzień współpracujemy. Nasi terytorialsi cały czas biorą udział we wspólnych ćwiczeniach - podkreślał w rozmowie z nami płk Michał Małyska, dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W Rzeszowie dowódca estońskich wojsk zapoznał się z wyposażeniem jakim dysponują polscy żołnierze WOT. Zaprezentowano mu broń krótką, karabiny maszynowe i snajperskie, do tego granatniki, broń przeciwpancerną Javelin oraz wojskowe drony.

Po wizycie w stolicy Podkarpacia dowódcy obu formacji ochotniczych udali się na strzelnicę „ANNA” w Maleniskach koło Jarosławia, gdzie mogli obserwować trening strzelecki wraz z pokazem oraz prezentacją różnych rodzajów broni.

- Na strzelnicy "ANNA" w Maleniskach prowadzimy zajęcia ze szkolenia ogniowego. Dziś mamy zajęcia doskonalące. Uczymy strzelania praktycznego, a także udzielania pierwszej pomocy medycznej - tłumaczył płk Michał Małyska i oprowadził gen. Riho Ühtegi po całym obiekcie.

Żołnierze WOT chętnie prezentowali swoje umiejętności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wizyta dowódcy estońskich wojsk. Podkarpaccy terytorialsi pokazali jak ćwiczą na strzelnicy w Maleniskach [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto