Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

59 osób walczyło o służbę w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Postępowanie kwalifikacyjne w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
W Przemyślu odbył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej
W Przemyślu odbył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej BiOSG
Po raz pierwszy w tym roku, 6 i 7 lutego odbył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. O służbę w Straży Granicznej zawalczyło 59 osób.

Egzaminy odbyły się w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna, a w jej składzie znaleźli się funkcjonariusze oddziału i przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

- Oceniano poziom znajomości języka obcego, wiedzy ogólnej oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie przyszli adepci mogli zaprezentować swoje mocne strony podczas rozmowy z komisją - informuje chor. szt. SG Andrzej Bembenek zespołu prasowego BiOSG.

Kandydaci, którzy otrzymali wymaganą ilość punktów, przeszli pozytywnie badanie psychofizjologiczne (wariograf) oraz uzyskają pozytywne orzeczenie komisji lekarskiej, założą mundur Straży Granicznej.

- Jednak zanim rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG, czeka ich kurs podstawowy i podoficerski w jednym z ośrodków szkoleń Straży Granicznej - przypomina A. Bembenek.

Nabór do Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. Niezbędne informacje dotyczące naboru dostępne są na stronie BiOSG w zakładce: rekrutacja do służby.

Na ten rok zostały zaplanowane rekordowe w historii BiOSG przyjęcia nowych funkcjonariuszy. Szeregi ma zasilić dwieście osób. Przyjęcia planowane są na styczeń (40 osób), maj (60 osób), wrzesień (50 osób) oraz grudzień (50 osób).

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 59 osób walczyło o służbę w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Postępowanie kwalifikacyjne w Przemyślu [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto