MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

46 funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi Podkarpackiej Policji. Za nimi uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Marcin Trzyna
Marcin Trzyna
podkarpacka.policja.gov.pl
- Kolejnych 46 funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi Podkarpackiej Policji - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Policjantki i policjanci podczas dzisiejszej uroczystej zbiórki ślubowali: "służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)".

W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się dziś uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów. Szeregi podkarpackiej Policji zasiliło 46 nowych funkcjonariuszy z całego województwa, w tym 11 kobiet.

Ślubowanie od nowych policjantek i policjantów przyjął p.o. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka.

W uroczystej ceremonii ślubowania uczestniczyli:

  • Pierwszy Wicewojewoda Podkarpacki Wiesław Buż,
  • Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Waldemar Szumny,
  • komendanci miejscy i powiatowi z terenu Podkarpacia,
  • Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie,
  • przedstawiciele kadry kierowniczej oraz policyjnych organizacji związkowych.

Tekst modlitwy policjanta odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

- Każde ślubowanie w garnizonie to wielkie wydarzenie. Bycie policjantem to zobowiązanie, poświęcenie, lojalność, wiara w zasady i etykę zawodową. Życzę nowo przyjętym policjantom wszystkiego najlepszego - zwracał się do policjantów podinsp. Piotr Stępka.

Pierwszy Wicewojewoda Podkarpacki Wiesław Buż zwrócił uwagę, że rola policjanta to nie tylko zawód, lecz przede wszystkim misja pełniona na rzecz społeczeństwa.

Rozpoczęcie służby w Policji, to obietnica dana społeczeństwu, że na pomoc policjantów można liczyć w każdej sytuacji.

Życzył, by służba w Policji była źródłem dumy, a każdy dzień przynosił poczucie spełnienia i satysfakcji z pełnionej misji.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Waldemar Szumny, który reprezentował Marszałka Województwa Podkarpackiego - podkreślił, że służba, którą podejmują nowo przyjęci policjanci, to wielki zaszczyt i honor, ale jednocześnie jest to ogromna odpowiedzialność.

Nowo przyjęci funkcjonariusze za kilka dni wyjadą do szkół policji, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Będą tam zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz wyszkolenia strzeleckiego.

od 7 lat
Wideo

Tylko nieco ponad 47% Polaków chce skrócenia tygodnia pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 46 funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi Podkarpackiej Policji. Za nimi uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto