Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żołnierze 5. batalionu strzelców podhalańskich ćwiczą na poligonie w Wędrzynie [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Żołnierze 5. batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu ćwiczą umiejętności w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.
Żołnierze 5. batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu ćwiczą umiejętności w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. st. szer. spec. Tomasz Golkowski/5 bsp
Wyjście kompanii zmechanizowanej z zasadzki, natarcie w terenie zurbanizowanym, procedura medevac, czyli działania ratunkowe i transport rannych z pola walki - to tylko niektóre umiejętności, które w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie ćwiczyli żołnierze 5. batalionu strzelców podhalańskich z Przemyślu.

- Podczas szkolenia poligonowego w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie zrealizowano dwustronne zajęcia zintegrowane pododdziałów 5. batalionu strzelców podhalańskich w oparciu o obiekty Centralnego Ośrodka Zurbanizowanego (COZ). Głównym celem zajęć było sprawdzenie umiejętności dowódców w stawianiu zadań oraz dowodzenia podległymi żołnierzami, w tym doskonalenie współdziałania pododdziałów batalionu w trakcie wykonywania zadań w specyficznym środowisku walki, jakim jest teren zurbanizowany - informuje 5. batalion strzelców podhalańskich.

Zajęcia odbywały się zgodnie z opracowanym scenariuszem, na podstawie którego pododdziały 5. bsp, po ogłoszeniu alarmu bojowego przystąpiły do realizacji zadań.

W ramach zajęć dowództwo batalionu doskonaliło indywidualne umiejętności na SD, natomiast pododdziały 5.bsp realizowały zadania w terenie zgodnie z otrzymanym rozkazem bojowym.

Podczas zajęć zintegrowanych wykonano m.in.:

  • przemieszczenie pododdziałów do rejonu ześrodkowania,
  • wyjście kompanii zmechanizowanej z zasadzki,
  • procedurę medevac - działania ratunkowe i transport rannych z pola walki do szpitala,
  • ewakuację techniczną uszkodzonego SpW (sprzętu wojskowego),
  • natarcie w terenie zurbanizowanym,
  • odtwarzanie zdolności bojowej.

Nasi żołnierze doskonalili również umiejętności w strzelaniu bojowym. Na pasie taktycznym między innymi strzelcy wyborowi zaprezentowali swoje umiejętności.

- Przeprowadzone zajęcia mają na celu doskonalenie nabytych już umiejętności oraz utrzymywanie wysokiej kondycji strzeleckiej - wyjaśnia 5. bsp.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Żołnierze 5. batalionu strzelców podhalańskich ćwiczą na poligonie w Wędrzynie [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto