W sobotę rozpocznie się cykl koncertów "Muzyka Dawna w Jarosławiu". Ma on potrwać do października

kj
Witek Broda, Olena Yeremenko i Paweł Iwaszkiewicz. kj
W sobotę 15 maja w Wielkiej Izbie Kamienicy Orsettich, zostanie zainaugurowany cykl koncertów "Muzyka Dawna w Jarosławiu". Wystąpi Orkiestra Czasów Zarazy.

Cykl "Muzyka Dawna w Jarosławiu" ma być poszerzeniem festiwalu "Pieśń Naszych Korzeni". Będzie to seria koncertów, które mają poruszać zagadnienia muzykologiczne i historyczne.

Pierwszy koncert z cyklu odbędzie się już w najbliższą sobotę 15 maja, o godzinie 19:00 w Wielkiej Izbie Kamienicy Orsettich.

Wystąpi Orkiestra Czasów Zarazy – koncert zagadnienie tzw. stylu polskiego w muzyce.

- Złożą się na niego utwory zapisane w polskich karczmach przez G. F. Telemanna, kiedy ten podróżował po Polsce z dworem hr. Promnitza (dworzanina króla Augusta II), oraz utwory z odkrytego w 1987 rękopisu zawierającego jego notatki muzyczne z lat 1717–1722, w tym m.in. 31 tańców polskich. Nazwa projektu nawiązuje do tragicznego okresu na początku XVIII wieku – wspaniała i bujna kultura muzyczna rozwijała się wówczas w Rzeczpospolitej na tle straszliwych spustoszeń powstałych na skutek wojny i epidemii. Koncert ten pozwoli również wprowadzić ciekawe wątki lokalne – czas wojny północnej w Jarosławiu czy niecodzienne instrumentarium mające pokrycie w źródłach miejskich mówiących o działających w Jarosławiu cechach muzyków

- mówi Piotr Kaplita ze Stowarzyszenia Muzyka Dawna w Jarosławiu.

Wstęp wolny, liczba miejsc jest ograniczona.

Rezerwacje można zgłaszać na maila: rezerwacja@muzeum-jaroslaw.pl

Koncert transmitowany będzie w sieci.

Cykl koncertów zostanie zorganizowany w Jarosławiu i okolicach przy współpracy Stowarzyszenia Muzyka Dawna w Jarosławiu, Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich oraz Województwa Podkarpackiego.

Gdzie na tanie wakacje w 2021 roku?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie