Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie autorskie z Bernadetą Szczyptą w Jarosławiu [ZDJĘCIA]

Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
W piątek, 19 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. ks. Jakuba Makary 1 miało miejsce spotkanie z autorką Bernadetą Szczyptą i bohaterami książki pt. „Gdzie jest moje szczęście”. Książka została wydana w ramach projektu pn. Książka PSONI Koło w Jarosławiu.

"Gdzie jest moje szczęście?" Bernadety Szczypty

Na spotkanie autorskie wokół książki "Gdzie jest moje szczęście?", które poprowadził Paweł Rusinek przybyło mnóstwo znamienitych gości, z których najważniejsi byli oczywiście bohaterowie książki - rodzice osób z niepełnosprawnością. Książki, dzięki której możemy poznać 15 wspaniałych historii o życiu, miłości, rozpaczy, nadziei, szczęściu. Sala była pełna ludzi!

- Ta książka jest moim największym osiągnięciem zawodowym. Dla mnie, dziennikarki z prawie 25 letnim stażem, najważniejsze jest aby rozmówcy zechcieli się otworzyć, zaufać mi i w poczuciu bezpieczeństwa utkać swoją opowieść. Tutaj tak się stało. Rodzice osób z niepełnosprawnością zechcieli pokazać nam część swojego świata. Niezwykle intymną. Bardzo to doceniam, szanuję i dziękuję. To oni są bohaterkami i bohaterami tego spotkania" – mówiła na spotkaniu autorka Bernadeta Szczypta.

Podczas spotkania autorka podkreślała, że nie było by nas tutaj, gdyby nie ci wspaniali ludzie, którzy zechcieli podzielić się z nami opowieścią o swoim życiu.

- Ja to tylko spisałam, najlepiej jak potrafiłam. Dziękuję wam za otwartość, zaufanie i wyrozumiałość podczas pisania książki i cudowną obecność podczas dzisiejszego spotkania – skromnie przyznała Bernadeta Szczypta.

Wspaniałe bohaterki i wspaniali bohaterowie książki to: Dorota Bielak, Władysława Dudek, Anna Hapon, Tadeusz Hrymak, Maria Jakubek, Mariusz Kalamarz, Krystyna Kornaga, Magdalena Krawiec, Jolanta Kukułka, Sabina Pelc, Magdalena Piekarz , Małgorzata Piróg, Antonina Pudełko, Anna Starosolska, Irena Szwajczak.

Wybrzmiały również słowa uznania w kierunku Stowarzyszenia PSONI Koło w Jarosławiu.

- Dzięki wam tak wiele osób z niepełnosprawnością i ich rodzin może godnie żyć. W naszej wspólnej książce jest 15 takich historii. A przecież tak wiele zostało jeszcze do opowiedzenia. Świat bardzo potrzebuje takich opowieści. Żeby poznać, poczuć i zrozumieć – podkreślała pisarka.

Na koniec każdy z uczestników tego wydarzenia otrzymał książkę „Gdzie jest moje szczęście”, a Zakład Aktywności Zawodowej PSONI Koło w Jarosławiu częstował ich pysznymi ciastami. Dla wszystkich uczestników było to z pewnością piękne spotkanie pełne wzruszeń i łez szczęścia. Jak mówił jeden z bohaterów książki – nie dla wszystkich rodziców codzienność to wybranie jaki kolor sweterka założyć dziecku do szkoły, czy jaki posiłek mu przygotować. Dla nas to walka o przetrwanie. Ludzie potrzebują znać te historie, by doceniać swoje życie.

Organizatorami wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Jarosławiu oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu.

Wydanie książki dofinansowano ze środków PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Podkarpackiego – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Klaudia Oronowicz-Chudzik
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto