MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny z absolutorium oraz wotum zaufania

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Odbyła się II Sesja Rady Miasta Radymna. Radni obradowali według programu obejmującego 21 punktów, wśród których najważniejsze dotyczyły udzielenia Burmistrzowi Miasta Radymna Mieczysławowi Piziurnemu wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu w 2023 r. Decyzje te były poprzedzone szczegółową analizą raportów i opinii, które jednogłośnie podkreślały dobrą kondycję finansową miasta oraz realizację licznych inwestycji.

Prezentacja raportu i opinie komisji

Podjęcie stosownych uchwał poprzedzone zostało prezentacją „Raportu o stanie Miasta Radymna” za rok 2023. Dokument ten, razem z szeregiem sprawozdań oraz opinii sporządzonych przez komisje rady, Skarbnika Miasta oraz Regionalną Izbę Obrachunkową, stanowił podstawę do wydania wotum zaufania oraz absolutorium.

„Raport o stanie Miasta Radymna” za rok 2023 podkreślał dobrą kondycję finansową miasta oraz wyliczał rozliczne inwestycje przeprowadzone lub zainicjowane w ubiegłym roku na terenie Radymna. Opinie komisji były jednoznaczne i pozytywne, co zdecydowanie wpłynęło na jednogłośne przyjęcie uchwał przez Radę Miasta.

Uchwały przyjęte jednogłośnie

Uchwały dotyczące wotum zaufania i absolutorium Rada Miasta przyjęła jednogłośnie. W imieniu nieobecnego na sali Burmistrza podziękowania pod adresem radnych, ale przede wszystkim tych, którzy ciężko pracowali na rzecz rozwoju Radymna w ubiegłym roku, skierowała Sekretarz Miasta Radymna Zofia Kawałek.

Sekretarz Miasta Zofia Kawałek wyraziła wdzięczność, mówiąc:

- Chciałabym serdecznie podziękować radnym za ich zaufanie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do dynamicznego rozwoju naszego miasta w minionym roku.

Decyzje i plany na przyszłość

Podczas obrad radni zatwierdzili realizację kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, co pozwoli mieszkańcom na aktywne uczestnictwo w decyzjach dotyczących wydatków miasta. Decyzja ta jest kontynuacją polityki otwartości i współpracy z mieszkańcami.

Radni również ustalili wysokość opłat za świadczenia udzielane w publicznym przedszkolu prowadzonym przez Miasto Radymno, co wpłynie na budżet rodzin korzystających z tych placówek. Ustalono także przystąpienie Miasta do Programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, mającego na celu wsparcie najstarszych mieszkańców miasta.

Oprócz tego, wyrażono zgodę na sprzedaż działki znajdującej się w południowo-wschodniej części miasta, co może przynieść korzyści finansowe oraz umożliwić rozwój tej części Radymna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto