Szkoła im. Aleksandra Fredry w Surochowie oddana do użytku

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz
Klaudia Oronowicz
Dzięki tej efektowanej inwestycji, szkoła w Surochowie zyskała nowy blask.
Dzięki tej efektowanej inwestycji, szkoła w Surochowie zyskała nowy blask. Gmina Jarosław
Udostępnij:
Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Surochowie przeszedł gruntowny remont za ponad milion złotych. W miniony poniedziałek oficjalnie został oddany do użytku. Została przecięta wstęga, a uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w okolicznościowym przedstawieniu.

Termomodernizacja szkoły

W ramach zadania „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Surochowie” wykonano hydroizolację ścian piwnicznych i parteru wraz z osuszeniem ścian i odwonieniem terenu wokół budynku, ocieplono ściany budynku oraz stropodach. Ponadto wyremontowano schody przed wejściem głównym, wyburzono betonowe schody przy elewacji bocznej – południowej, a następnie zamontowano nowe konstrukcje stalowe. Dokonano również wymiany obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, parapetów zewnętrznych, obróbek ścianek kolankowych i kominów, ocieplono trzony wentylacyjne i wykonano elewację cienkowarstwową. Wymienione zostały przewody instalacji odgromowej budynku, dokonano także konserwacji stalowych schodów ewakuacyjnych przy elewacji tylnej. I co najważniejsze – wyremontowano pokrycie połaci dachowej z papy termozgrzewalnej.

Koszt inwestycji

Całość inwestycji to kwota 1 157 213 złotych, z czego 500 000 złotych zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach przeciwdziałania Covid-19.

Uroczyste oddanie szkoły do użytku

10 stycznia oficjalnie oddano do użytku budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Aleksandra Fredry w Surochowie. Zebranych powitała dyrektor szkoły Bernadeta Makara. W uroczystości udział wzięli: Anna Schmidt – wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, poseł na Sejm, Elżbieta Grunt – wójt Gminy Jarosław, Antoni Gwóźdź – Przewodniczący Rady Gminy Jarosław, radni i sołtysi z terenu gminy, uczniowie uczęszczający do Szkoły w Surochowie oraz ich rodzice.

Oficjalna część rozpoczęła się od przecięcia wstęgi. Następnie w sali gimnastycznej dzieci i młodzież zaprezentowały swoje umiejętności w okolicznościowym przedstawieniu. Elżbieta Grunt, wójt gminy podziękowała za pomoc wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż budynek szkoły w Surochowie wygląda po remoncie efektownie, szczególnie pani Minister Annie Schmidt za pomoc w uzyskaniu dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie