Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jarosławiu dobiega końca [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Remont Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu to jedna z głównych inwestycji samorządu powiatu jarosławskiego w ostatnich latach. Zbliża się termin oficjalnego oddania do użytku tej placówki. Prace remontowe zostały zakończone, pozostały już tylko ostatnie szlify.

SOSW swoją siedzibę ma w budynku dawnych koszar austro-węgierskich. Zabytkowy obiekt wymagał gruntownej przebudowy

Przedmiotem inwestycji była przebudowa starszego z budynków placówki - budynku głównego SOSW w Jarosławiu, z przystosowaniem dla osób z niepełnosprawnościami wraz z likwidacją barier architektonicznych.

W ramach zadania została zamontowana winda osobowa obejmująca poziomy 0-2. To ogromna zmiana dla funkcjonowania budynku, pozwala na swobodę poruszania się dzieci z problemami ruchowymi. Zamontowano także nowe wejście do przedszkola na parterze wraz z podjazdem dla osób z niepełnosprawnościami. W zakres działań weszły również: wymiana stolarki okien i drzwi zewnętrznych. Na parterze będzie już niebawem funkcjonować wyżej wspomniane przedszkole. Na I piętrze internat dla wychowanków ośrodka. Sale o dużej powierzchni zostały podzielone i zamienione na dwu-trzyosobowe pokoje, co z pewnością zapewni większy komfort i prywatność. Na II piętrze zaś zaadaptowano 10 pomieszczeń, w których będą nowe pracownie m.in. graficzna, stolarska czy tkacka.

Zostały zachowane wszystkie zabytkowe elementy obiektu. Reszta została odnowiona. Powstały nowe łazienki, sala widowiskowa jak i nowoczesna instalacja przeciwpożarowa i wentylacyjna, która w zależności od warunków atmosferycznych dodatkowo reguluje temperaturę.

Ośrodek kształci ponad 200 dzieci i młodzieży

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy imienia Jana Pawła II kształci i sprawuje opiekę wychowawczą dla ponad 200 dzieci i młodzieży. Jest to jedyna tego typu placówka prowadzona przez samorząd powiatu jarosławskiego. Siedzibę ma w budynku dawnych koszar austro-węgierskich. Zabytkowy obiekt wymagał gruntownej przebudowy, która właśnie się zakończyła. Koszt całości prac wyniósł ponad 6 mln złotych, połowa z tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, natomiast pozostałą część sfinansował powiat jarosławski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto