MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rolnicy i myśliwi rozpoczęli blokady dróg na Podkarpaciu. Po stronie ukraińskiej jest zapowiedź blokady trzech przejść [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Łukasz Solski
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
W Medyce protestujący rolnicy podeszli do wagonów towarowych z Ukrainy.
W Medyce protestujący rolnicy podeszli do wagonów towarowych z Ukrainy. Łukasz Solski
Rolnicy z Podkarpackiej Oszukanej Wsi blokują drogę dojazdową do polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce. Wspierają ich myśliwi oraz przewoźnicy. Blokadę trzech przejść granicznych po ukraińskiej stronie zapowiedzieli ukraińscy przewoźnicy. W Medyce, na torach kolejowych doszło do przepychanek z policją.

Rolnicy z Podkarpackiej Oszukanej Wsi blokują drogę dojazdową do polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce. Na drodze ustawione są ciągniki i sprzęt rolniczy, a także samochody ciężarowe.

- Jesteśmy zawiedzeni postawą rządu wobec nas. Zapisy tego porozumienia nie są wdrażane w życie. Sprawa niższego podatku rolnego, jednego z zapisów porozumień, już dawna powinna być uregulowana. Ceny lecą na łeb, na szyję. My rolnicy nie mamy żadnej opłacalności, nikt nie chce od nas skupować płodów. Podmioty skupujące liczą tylko na ukraińskie zboże, bo jest na to przyzwolenie. Cukier płynie do nas szerokim strumieniem. My za chwilę nawet buraków nie będzie siać, bo nie będzie się to opłacać - mówi Nowinom Ryszard Kondrów, lider Podkarpackiej Oszukanej Wsi.

W ramach obecnego protestu rolnicy mogą organizować blokady do 10 marca. Jednak R. Kondrów zapowiada, że będą się starać o przedłużenie zgody na protesty do końca kwietnia.

Protestujący rolnicy domagają się zakazu importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Protestują również przeciwko zapisom unijnego Zielonego Ładu, które według nich są niekorzystne dla polskiego rolnictwa. Podczas dzisiejszych protestów rolników czynnie wspierają myśliwi, m.in. w Medyce. Popierają rolników, ale wysuwają również własne postulaty. Dotyczą m.in. ograniczeń w gospodarce łowieckiej i polowaniach zawartych w Zielonym Ładzie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o utrudnieniach na drodze Dukla - Miejsce Piastowe. Droga w obu kierunkach blokowana jest przez przejazd ok. 100 ciągników na odcinku Miejsce Piastowe - Dukla. Zablokowane rondo DK28 z DK 19.

Blokady trzech przejść granicznych, po stronie ukraińskiej, dzisiaj od godz. 12 zapowiedzieli ukraińscy przewoźnicy. Chcą przepuszczać tylko po kilka tirów co godzinę. Jak twierdzą, jest to ich protest na blokady w Polsce oraz sposób traktowania ukraińskich kierowców na granicach Unii Europejskiej. Demonstracja mają się odbywać na przejściach: Rawa Ruska-Hrebenne, Krakowiec-Korczowa i Szeginie-Medyka. Akcja ma trwać całodobowo do 15 marca lub do czasu odblokowania granicy przez polskich protestujących

AKTUALIZACJA godz: 10.38

W Medyce doszło do przepychanek z policją. Rolnicy podeszli do wagonów kolejowych z ładunkiem z Ukrainy. Z dwóch wagonów wysypali kukurydzę. Doszło do przepychanek z policję. Na miejscu są wzmocnione siły policyjne.

AKTUALIZACJA godz. 10.45

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o kolejnych utrudnienia i blokadach rolniczych na Podkarpaciu:

  • Droga krajowa 94 Machowa - Pilzno - Machowa. Przejazd ok. 15 ciągników rolniczych.
  • Droga krajowa A4 Żyraków, węzeł Dębica Zachód. Zablokowanie ronda Alfreda Łubieńskiego przez rolników. Zablokowany zjazd i wjazd na A4 W. Dębica Zachód. Uczestniczy ok. 20 ciągników rolniczych.
  • Droga krajowa A4 Pustynia, węzeł Dębica Wschód. Zablokowanie ronda zjazdowego/wjazdowego na A4 W. Dębica Wschód.
  • Droga Krajowa 9. Kolbuszowa. Rondo Lubomirskich - Rondo Józefa Batorego. Protest będzie polegał na poruszaniu się około 100 pojazdów rolniczych na odcinku Rondo Lubomirskich - Rondo Batorego oraz DW 875. Uczestniczy ok. 100 ciągników rolniczych.
  • Droga krajowa 94. Pomiędzy miejscowościami Ropczyce - Sędziszów Małopolski. Przejazd ciągników rolniczych Sędziszów Małopolski ul. Węglowskiego do ronda 650-Lecia Ropczyc w Ropczycach. Uczestniczy ok. 50 ciągników rolniczych.
  • Droga krajowa 28 Pisarowce - Sanok. Przejazd ciągników rolniczych oraz pojazdów terenowych myśliwych na odcinku Pisarowce - Sanok. W akcji uczestniczy ok. 100 ciągników rolniczych.

Dla ułatwienia codziennego funkcjonowania mieszkańcom rolnicy zamieścili w Internecie mapę protestów "Ogólnopolski Protest Rolników". Jest ona na bieżąco aktualizowana.

AKTUALIZACJA godz. 11.30

W Durdach w pow. tarnobrzeskim dziesiątki ciągników rolniczych i samochodów osobowych zatarasowało drogę wojewódzką 872 relacji Majdan Królewski - Baranów Sandomierski i szeroki tor prowadzący do terminala przeładunkowego Linii Hutniczo-Szerokotorowej. Blokada torów i dróg dojazdowych do terminala prowadzona będzie całodobowo do 14 marca lub do czasu spełnienia postulatów.

AKTUALIZACJA godz. 11.47

Rolnicy z Podkarpackiej Oszukanej Wsi oraz myśliwy z regionu zablokowali we wtorek, 20 lutego drogę dojazdową do polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce. Na drodze ustawione są ciągniki i sprzęt rolniczy, a także samochody ciężarowe.

Zobaczcie wideo:

od 12 lat

AKTUALIZACJA godz. 12.07

w Jaśle rolnicy zablokowali rondo DK28c/DW992. wstrzymany całkowicie ruch dla pojazdów ciężarowych. Samochody osobowe są przepuszczane.

AKTUALIZACJA, godz. 14:40

Zakończyło się utrudnienie na DK28 w Sanoku. Wcześniej drogę zablokowały ciągniki rolnicze i pojazdy terenowe myśliwych.

AKTUALIZACJA, godz. 15:15

Koniec utrudnień również w Miejscu Piastowym, Jaśle, Pustyni i Żyrakowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Rolnicy i myśliwi rozpoczęli blokady dróg na Podkarpaciu. Po stronie ukraińskiej jest zapowiedź blokady trzech przejść [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto