Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jarosław w akcji z okazji Światowego Dnia Ziemi. Posadzono drzewa na Rynku i w okolicach Radawy [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
W Jarosławiu okazji Światowego Dnia Ziemi organizowane są różne akcje promujące ekologię, szacunek do przyrody, czy troskę o wspólne tereny zielone. Na Placu Świętego Michała (na rynku) posadzono 23 nowe drzewa: 12 brzóz, 4 platany i 7 lip. Ponadto las w okolicach Radawy, który jest własnością Miasta, wzbogacił się o 2500 młodych buków. I to jeszcze nie wszystko!

Tysiące nowych drzew w Nadleśnictwie Jarosław

W środę, 19 kwietnia 2500 buków zostało posadzonych na terenie miejskiego lasu zajmującego obszar 0,5 hektara w okolicach Radawy w Nadleśnictwie Jarosław.

W akcji wzięła udział młodzież z klasy 8 e ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu wraz z opiekunami, pracownicy Nadleśnictwa Jarosław, pracownicy wraz z prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu – opiekuna miejskich terenów leśnych i jednocześnie organizatora akcji. Nie zabrakło edukacji ekologicznej, a także konkursów z wiedzy o lesie i jego mieszkańcach prowadzonych przez Barbarę Wilk z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Docelowo na tym terenie zostanie zasadzonych łącznie 4000 buków.

Koniec z betonozą na jarosławskim Rynku!

20 kwietnia na terenie Placu Świętego Michała posadzone zostały kolejne drzewa. Rośnie tam już 12 brzóz, 4 platany, 7 lip, czyli łącznie 23 drzewa. Wkrótce pojawią się również nasadzenia kwiatowe – 160 róż i 170 hortensji, a także świeża trawa.

Akcja - Zabiegam o czysty Jarosław

Akcja pn. Zabiegam o czysty Jarosław, którą poparło 456 mieszkańców Jarosławia w budżecie obywatelskim na 2021 rok, będzie kontynuowana staraniem Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół, która zaprasza do wspólnego sprzątania terenów nad Sanem już w sobotę 22 kwietnia br., czyli dokładnie w Światowym Dniu Ziemi, o godz. 9.45. Odbędzie się ona w formie „ploggingu” – biegania lub innej formy aktywności fizycznej z jednoczesnym sprzątaniem terenu w pobliżu Sanu.

Więcej o akcji:TUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto