Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Orlen" - są limity tankowania - takie są teraz zasady tankowania na stacjach paliw PKN "Orlen"

OPRAC.: MIKIR
Nowe limity tankowania wprowadzono od 8 marca i obowiązują do odwołania. Limity dotyczą pojazdów prywatnych (są różne dla samochodów osobowych i dostawczych), pojazdów firm i przedsiębiorstw (w tym samochodów ciężarowych i osobowych), maszyn rolniczych, maszyn budowlanych, pojazdów leśnictw. Zmieniono również zasady tankowania do kanistrów i innych pojemników zewnętrznych. 

Takie są limity tankowania na stacjach PKN "Orlen" ►►►
Nowe limity tankowania wprowadzono od 8 marca i obowiązują do odwołania. Limity dotyczą pojazdów prywatnych (są różne dla samochodów osobowych i dostawczych), pojazdów firm i przedsiębiorstw (w tym samochodów ciężarowych i osobowych), maszyn rolniczych, maszyn budowlanych, pojazdów leśnictw. Zmieniono również zasady tankowania do kanistrów i innych pojemników zewnętrznych. Takie są limity tankowania na stacjach PKN "Orlen" ►►► Jakub Steinborn, zdjęcie ilustracyjne
Biuro Rozwoju Sprzedaży Paliw PKN "Orlen" poinformowało w komunikacie o wprowadzeniu limitów jednorazowego tankowania na stacjach PKN "Orlen". Co się zmienia? Szczegóły w galerii i w artykule.

Odkrywamy Bydgoszcz, odcinek 1:

od 16 lat

Limity tankowania na PKN "Orlen"

Nowe limity tankowania wprowadzono od 8 marca i obowiązują do odwołania. Limity dotyczą pojazdów prywatnych (są różne dla samochodów osobowych i dostawczych), pojazdów firm i przedsiębiorstw (w tym samochodów ciężarowych i osobowych), maszyn rolniczych, maszyn budowlanych, pojazdów leśnictw. Zmieniono również zasady tankowania do kanistrów i innych pojemników zewnętrznych.

Limity tankowania dla poszczególnych pojazdów podajemy w galerii:

Apel PKN Orlen do kierowców

Polski Koncern Naftowy "Orlen" prosi swoich klientów, aby tankowali paliwo tylko na bieżące potrzeby, co przełoży się na powrót do pełnej dostępności produktów paliwowych na stacjach "Orlenu" - pozwoli to szybko i w pełni odbudować zapasy na wszystkich stacjach.

Za fake newsami stoją prorosyjskie trolle

Apelujemy do kierowców o nietankowanie "na zapas" i niepowielanie fake newsów. Przypomnijmy, że w dniu inwazji Rosji na Ukrainę, w czwartek, 24 lutego, w mediach społecznościowych pojawiły się plotki, jakoby paliwo po wybuchu wojny na Ukrainie, miałoby zostać zabezpieczone do dyspozycji wojska.

Fake newsy pojawiają się w mediach społecznościowych

Dezinformacje pojawiły się między innymi na Facebooku. "Stacje benzynowe muszą mieć rezerwę paliwa dla wojska, więc tankujcie się, póki możecie, bo na wielu stacjach już ropy nie ma" - czytamy na jednym z forów. Inny użytkownik Facebooka pisze: "Moja kuzynka była na 5 stacjach i nigdzie nie ma już paliwa a ludzie w kolejkach stoją po pół godziny". Kierowcy szturmem ruszyli tankować pojazdy, na wielu stacjach w Polsce ceny poszybowały w górę. Głos zabrał Daniel Obajtek, prezes PNK "Orlen", który swoim komunikatem studził emocje. Pojawiające się na Facebooku treści o możliwych brakach paliwa rozsyła ta sama grupa, która odpowiada za treści antyszczepionkowe - informował Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

Kary dla nieuczciwych przedsiębiorców

Nieuczciwi właściciele stacji paliw, którzy wykorzystali chwilowe zwiększenie popytu na paliwa i podnieśli ceny bez uzasadnionego powodu, zostali ukarani rozwiązaniem kontraktu z PKN "Orlen". "W trybie natychmiastowym rozwiążemy umowę z tą stacją, jak również z każdym innym odbiorcą naszych paliw czy operatorem stacji korzystającej z naszego szyldu, który będzie próbował wykorzystać aktualną sytuację do nieuczciwych praktyk i manipulowania cenami paliw" - takie tweeta zamieścił Daniel Obajtek, prezes PKN "Orlen".

Rezerwy paliw w Polsce są niezagrożone

PKN "Orlen" zapewnia, że rezerwy paliw w Polsce nie są zagrożone. - Jesteśmy bezpieczni, bo na przestrzeni ostatnich sześciu lat realizowaliśmy działania zmierzające do dywersyfikacji dostaw surowca - informował pod koniec lutego Daniel Obajtek w informacji prasowej spółki. Jak informuje prezes PKN "Orlen", w 2013 r. rosyjska ropa stanowiła 98 proc. przerabianej w Płocku, a dzisiaj jej udział w przerobie to mniej niż połowa. "Zaopatrzenie w surowiec odbywa się na bieżąco, zgodnie z kontraktami długoterminowymi i spotowymi. Realizowana jest także hurtowa sprzedaż paliw" - podkreślił PKN Orlen. Koncern przyznał, że "obserwuje sytuację na Ukrainie i jest przygotowany na różne scenariusze".

"Wzmacniamy dostawy ropy z kierunków alternatywnych do naszych rafinerii w PL, CZ i na LT. Porozumieliśmy się z naszym głównym partnerem @aramco w sprawie zamówienia 5 dodatkowych tankowców surowca z Morza Północnego. Zabezpieczyliśmy też alternatywne dostawy spot do @orlenlietuva" - poinformował na Tweeterze prezes PKN "Orlen", Daniel Obajtek.

Atak Rosji na Ukrainę spowodował wzrost cen ropy naftowej i gazu na światowych rynkach. Z tego względu także w Polsce można spodziewać się wzrostu cen na stacjach paliw.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: "Orlen" - są limity tankowania - takie są teraz zasady tankowania na stacjach paliw PKN "Orlen" - Express Bydgoski

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto