Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Odznaczenia i awanse dla podkarpackich strażaków [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
bryg. Marcin Betleja/KW PSP w Rzeszowie
W czwartek w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości uczestniczyli funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Państwowej Straży Pożarnej oraz druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych woj. podkarpackiego.

Z okazji święta ponad 100 strażaków otrzymało odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Była to okazja, aby podziękować im za codzienną ofiarną służbę, co w inauguracyjnym przemówieniu podkreślił podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

- Dziękuję wam za codzienną walkę z ogniem i za całe, jakże ogromne spektrum innych działań, mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia i środowiska. - powiedział nadbryg. Babiec. - Cieszymy się, że sympatia i zaufanie społeczne do strażaków utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to dowód zauważania naszego codziennego wysiłku oraz trudu tej służby.

W trakcie uroczystości nadbryg. Babiec podziękował także dowódcom i kierownikom służb mundurowych za codzienną współpracę z jednostkami ochrony przeciwpożarowej.

- Jesteśmy wdzięczni za waszą nieustanną gotowość do pomocy i współpracy - powiedział nadbryg. Babiec. - Wasze poświęcenie i profesjonalizm są nieocenione. Dziękujemy za wspólne ćwiczenia, które wzmacniają naszą zdolność do skutecznej interwencji. Razem zapewniamy społeczeństwu bezpieczeństwo. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z takimi profesjonalistami.

W uznaniu długoletniej działalności, która w sposób szczególny przyczyniła się do rozwoju i umacniania ochrony przeciwpożarowej Brązowymi Odznakami „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczeni zostali:

  • dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Tadeusz Nastarowicz,
  • komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Dariusz Matusiak,
  • komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Popko,
  • dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie płk Krzysztof Kulczycki,
  • dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek.
  • Odznaczony został także pilot Straży Granicznej mjr SG Cezary Kolibek.

Apel swoją obecnością uświetnili wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec wraz zastępcami st. bryg. Andrzejem Marczenią, st. bryg. Danielem Dryniakiem, st. bryg. Januszem Jabłońskim oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP woj. podkarpackiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Odznaczenia i awanse dla podkarpackich strażaków [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto