Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

NASZ PATRONAT Zgłoś swój udział w festiwalu piosenki patriotycznej ,,Serce w plecaku 2023”

Piotr Samolewicz
Piotr Samolewicz
Materiały organizatora
Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza utalentowane śpiewaczo osoby do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego ,,Serce w plecaku 2023”. Przyjmowanie zgłoszeń kończy się 28 października.

Organizowany w Jarosławiu festiwal nieprzypadkowo nawiązuje do autora tytułowej, najpopularniejszej polskiej piosenki żołnierskiej, który w naszym mieście się urodził i w okresie przedwojennym pełnił służbę wojskową jako podoficer zawodowy w 3 Pułku Piechoty Legionów.

Impreza „Serce w plecaku” zainaugurowała w 2008 r. w formie otwartego konkursu regionalnego. W 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę w 2018 r. organizatorzy rozszerzyli zasięg festiwalu na cały kraj. Tegoroczna edycja przypada w 90. rocznicę powstania piosenki ,,Serce w plecaku”.

Celem festiwalu jest jak co roku prezentacja i popularyzacja polskiej piosenki patriotycznej: staropolskiej, z lat walki o niepodległość w epoce zaborów, żołnierskiej z okresu II Rzeczpospolitej, z okresu wojny i okupacji, oddającej powojenne dążenie do wolności, wyrażającej miłość Ojczyzny.

Przyjmowanie zgłoszeń kończy się 28 października. 6 listopada o godz. 10 zaczną się przesłuchania festiwalowe. 12 listopada o godz. 16 odbędzie się koncert galowy (wstęp wolny).

Festiwal odbywa się w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki, pl. A. Mickiewicza 6. Szczegóły na stronie internetowej: mok-jar.pl.

od 12 lat
Wideo

Zabrze Wystawa Beksinski rzezba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: NASZ PATRONAT Zgłoś swój udział w festiwalu piosenki patriotycznej ,,Serce w plecaku 2023” - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto