Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koniec części prac przy zabytkowym spichlerzu w Wybrzeżu i dawnej plebanii greckokatolickiej w Drohojowie [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Dawna plebania greckokatolicka w Drohojowie w gm. Orły. Stan sprzed remontu i po jego wykonaniu.
Dawna plebania greckokatolicka w Drohojowie w gm. Orły. Stan sprzed remontu i po jego wykonaniu. A. Busz/WUOZ w Przemyślu, ze zbiorów R. Żuka
Przeprowadzone zostały kolejne prace remontowo-konserwatorskie przy dawnej plebanii greckokatolickiej w Drohojowie w gminie Orły. W Wybrzeżu w gm. Dubiecko Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Przemyślu odebrał prace remontowo-konserwatorskie przy fundamencie budynku zabytkowego spichlerza.

Dzięki staraniom gminy Orły, księdza proboszcza Andrzeja Stopyry i mieszkańców prowadzone były już kolejne prace remontowo-konserwatorskie przy dawnej plebanii greckokatolickiej w Drohojowie w gminie Orły.

Obecnie zakończono prace przy elewacji budynku.

- Obiekt został uratowany przed postępującą degradacją. Środki zewnętrzne m.in. Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pozwoliły na dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Już niedługo będzie miejscem spotkań dla lokalnej społeczności - informuje Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Przemyślu.

Specjaliści WUOZ odebraliśmy również prace remontowo-konserwatorskie polegające na renowacji elementów i detali kamiennych z remontem ceglanych okienek przy fundamencie budynku zabytkowego spichlerza w miejscowości Wybrzeże w gminie Dubiecko.

- Był to kolejny etap prac prowadzonych z dotacji PWKZ oraz Miasta i Gminy Dubiecko. Obiekt z biegiem czasu odzyskuje swój dawny wygląd, a zniszczone i zdegradowane elementy są, staraniem właściciela, sukcesywnie poddawane konserwacji lub niezbędnej wymianie. Po przeprowadzeniu kolejnych prac zabytek będzie dostępny dla mieszkańców oraz turystów - informuje WUOZ w Przemyślu.

Dawna plebania greckokatolicka w Drohojowie w gm. Orły. Stan sprzed remontu i po jego wykonaniu.

Koniec części prac przy zabytkowym spichlerzu w Wybrzeżu i ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Koniec części prac przy zabytkowym spichlerzu w Wybrzeżu i dawnej plebanii greckokatolickiej w Drohojowie [ZDJĘCIA] - Podkarpackie Nasze Miasto

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto