Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będą kolejne inwestycje w jarosławskim szpitalu. Będzie nowy łącznik, mają powstać też trzy nowe poradnie

Kamil Jaworski
123rf
Uruchomienie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i nowoczesnego budynku z lądowiskiem dla śmigłowców na dachu, to nie wszystko co ma się wydarzyć w tym roku w jarosławskim szpitalu.

Jednym z pomysłów, który ma być zrealizowany w tym roku ma być rozbudowa przychodni specjalistycznej. Jej rozszerzenie będzie oznaczać także utworzenie nowych poradni, które Stanisław Krasny, dyrektor Centrum Opieki Medycznej planuje uruchomić na terenie szpitala.

Od lipca jarosławski szpital chce zakontraktować poradnię pulmonologiczną, poradnię pediatryczną i poradnię leczenia bólu. Tę inwestycję dyrektor COM określa jako drugą pod względem ważności, po uruchomieniu SOR, planowanego na jesień.

Na terenie szpitala ma pojawić się także kolejny łącznik między budynkami. Chodzi o połączenie budynku tzw. zakaźnego, w którym jest oddział obserwacyjno-zakaźny, dziecięcy oraz zakład opiekuńczoleczniczy z pozostałą częścią szpitala. Ma to poprawić transport pacjentów, u których potrzebna jest szczegółowa diagnostyka. Na to zadanie jest już opracowany projekt, a przetarg na jego realizację będzie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

Szpital przygotowuje także wniosek o unijne dofinansowanie na termomodernizację. Jej dokończenie to wymiana sieci ciepłowniczej pomiędzy kotłownią, a pozostałymi budynkami szpitala, a także ocieplenie tych budynków, które jeszcze się tego nie doczekały. W ramach tego samego projektu jest także planowane ocieplenie budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Wiązownicy. Pierwszy etap tej inwestycji jest planowany jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. W jarosławskim szpitalu planowana jest także nowoczesna kuchnia szpitalna.

ZOBACZ TEŻ: W rzeszowskim szpitalu powstał Bank Mleka dla wcześniaków i chorych dzieci

Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski, trwające i planowane inwestycje na terenie Centrum Opieki Medycznej określa mianem przywrócenia szpitala do normalności. Podkreślił, że wszystkie inwestycje są związane z dużym wysiłkiem finansowym szpitala i powiatu.

Starosta jarosławski podkreślał, że gdyby nie uruchomienie nowoczesnego budynku, w którym znajdą się oddziały ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny i blok operacyjny, a które nie spełniają standardów, to jarosławski szpital miałby w tym roku duże kłopoty związane w związku ze standaryzacją szpitali. Mogłoby to grozić zamknięciem tych oddziałów.

Chrzan mówił też, że równocześnie z poprawą standardów, rośnie jakość usług, które świadczy szpital. Chwalił
jarosławską ortopedię, która określił mianem jednej z najlepszych na Podkarpaciu. Podobnie mówił też o oddziale
neurologicznym. Dodał też, że sam leczy się w jarosławskim szpitalu.


Zobacz też: Julia urodziła się w 23 tygodniu ciąży, ważyła 620 gramów. Najmłodszy wcześniak opuścił Szpital Miejski w Rzeszowie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto