MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

PKP Intercity wybrało wykonawcę dla największej inwestycji infrastrukturalnej przewoźnika w Przemyślu

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Spośród 8 wykonawców, którzy wyrazili zainteresowanie realizacją przebudowy stacji postojowej Przemyśl Bakończyce wraz z budową ekologicznej myjni całorocznej, PKP Intercity wybrało konsorcjum firm KZN Rail sp. z o.o. i Wadoma W. Małkowiak, W. Bodziony spółka komandytowa. Wykonawca zrealizuje zamówienie za blisko 340 mln zł. Postępowanie, w wyniku którego wyłoniony został wykonawca prowadzone było w trybie przetargu nieograniczonego. Spółka przeznaczyła za sfinansowanie zamówienia kwotę 383 mln zł.

Wybór wykonawcy robót budowlanych na stacji postojowej Przemyśl Bakończyce

Po analizie przedstawionych ofert, złożonych w ogłoszonym 12 czerwca 2023 roku postępowaniu na wybór wykonawcy robót budowlanych związanych z modernizacją stacji postojowej Przemyśl Bakończyce, za ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryterium oceny ofert, którymi były: cena za realizację zamówienia oraz termin realizacji zamówienia, PKP Intercity uznało ofertę konsorcjum firm KZN Rail sp. z o.o. i Wadoma W. Małkowiak, W. Bodziony spółka komandytowa.

Termin realizacji zamówienia i liczba zgłoszeń w przetargu

Wykonawca ten zadeklarował w swej ofercie realizację przedmiotu zamówienia w terminie nie dłuższym niż 24 miesiące od dnia zawarcia umowy. Przetarg ten spotkał się z dużym odzewem z rynku - zgłosiło się do niego 8 wykonawców.

Odpowiedzialność wykonawcy i korzyści z modernizacji stacji

- Wykonawca będzie odpowiedzialny za przebudowę stacji postojowej Przemyśl Bakończyce, w tym także za budowę całorocznej myjni automatycznej. Nowa, ekologiczna myjnia podniesie przede wszystkim standard utrzymania taboru oraz zminimalizuje oddziaływanie na środowisko naturalne - mówi Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Zakres prac i optymalizacja obsługi pojazdów po przebudowie

- Dzięki przebudowie zoptymalizowany zostanie czas obsługi pojazdów, poprawiona zostanie gospodarka wodna obiektu oraz możliwe będzie kompleksowe mycie taboru, podgrzewanie składów, a przede wszystkim usprawnienie pracy całej stacji Przemyśl Główny i dostosowanie do obsługi już posiadanych przez spółkę pojazdów, jak i nowoczesnego taboru, planowanego do zakupu. Po przebudowie stacja będzie umożliwiała realizację lepszej oferty przewozowej oraz pozwoli na znaczącą poprawę warunków i komfortu pracy na stacji, dzięki powstaniu zaplecza administracyjnego. Rozbudowa układu torowego pozwoli obsłużyć większą liczbę składów i podniesie efektywność przygotowania pociągów do trasy - dodaje Nowak.

PKP Intercity wybrało wykonawcę dla największej inwestycji infrastrukturalnej przewoźnika w Przemyślu
Łukasz Solski

Zwiększenie zatrudnienia i rozwój regionu dzięki inwestycji

Inwestycja w Przemyślu to największa inwestycja infrastrukturalna PKP Intercity.

- Dzięki przebudowie stacji postojowej, powstaniu nowych budynków hal napraw nie tylko zostanie zwiększona siatka połączeń, lecz także zwiększy się zatrudnienie do nawet 150 osób, a co za tym idzie umożliwi to znaczący rozwój regionu. Budowana myjnia będzie jedną z 7 nowoczesnych myjni w zapleczu technicznym spółki - powiedział Krzysztof Świerczek, członek zarządu PKP Intercity.

PKP Intercity wybrało wykonawcę dla największej inwestycji infrastrukturalnej przewoźnika w Przemyślu
Łukasz Solski

Budowa całorocznej myjni automatycznej w ramach projektu „Przyspieszamy komfortowo”

Realizacja inwestycji w części dotyczącej budowy całorocznej myjni automatycznej została ujęta w projekcie „Przyspieszamy komfortowo – unowocześnienie wagonów i zakup lokomotyw dla PKP Intercity S.A.” realizowanym na podstawie umowy o dofinansowanie, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Łącznie z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko PKP Intercity pozyskało 1,01 mld złotych dotacji.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: PKP Intercity wybrało wykonawcę dla największej inwestycji infrastrukturalnej przewoźnika w Przemyślu - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto