MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Te osoby mogą stracić świadczenie 800 plus. ZUS ostrzega i przypomina o złożeniu wniosku. Czasu jest coraz mniej

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Jeżeli rodzice wyślą wniosek o 800+ do ZUS do 30 kwietnia, będą dostawali pieniądze bez żadnej przerwy. Jednak dokumenty muszą być kompletne i prawidłowo złożone.
Jeżeli rodzice wyślą wniosek o 800+ do ZUS do 30 kwietnia, będą dostawali pieniądze bez żadnej przerwy. Jednak dokumenty muszą być kompletne i prawidłowo złożone. Krzysztof Kapica/ Polska Press
Jeżeli rodzice wyślą do ZUS wniosek 0 800+ do 30 kwietnia, będą dostawali pieniądze bez żadnej przerwy. ZUS wypłaci pieniądze jeszcze w czerwcu pod warunkiem, że dokumenty będą kompletne i prawidłowo wypełnione. – Jeśli rodzice nie chcą mieć przerwy w wypłacie świadczenia, elektroniczny wniosek powinni złożyć do końca kwietnia – przestrzega Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Spis treści

Kiedy nowy okres wypłat 800+. Co z wnioskami?

Jak przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych, nowy okres rozliczeniowy na nowy okres wypłat świadczenia 800 plus rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 31 maja 2024 r. Wniosek ma formę wyłącznie elektroniczną. Można go złożyć:

  • przez aplikację mobilną mZUS,
  • Platformę Usług Elektronicznych ZUS,
  • portal Emp@tia,
  • bankowość elektroniczną.

– Wnioski na nowy kres rozliczeniowy przyjmujemy od 1 lutego 2024 r. W całym kraju złożono niemal 2,7 mln wniosków. Wypłata 800+ ruszy 1 czerwca – informuje Iwona Kowalska-Matis, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa dolnośląskiego. – Zachęcam żeby nie zwlekać z wysłaniem wniosku. Im później trafi do ZUS, tym dłużej będzie się zanim pieniądze zaczną płynąć na konto – dodaje.

Niezłożenie wniosku do 30 kwietnia. Co z pieniędzmi z 800+?

Jak wyjaśnia rzeczniczka, rodzice i opiekunowie, którzy do 30 kwietnia złożą prawidłowo wypełniony wniosek, otrzymają przelew do 30 czerwca. Jeśli złożą wniosek w maju lub czerwcu - ZUS wypłaci świadczenie wraz z wyrównaniem od czerwca odpowiednio do 31 lipca lub 31 sierpnia. Natomiast, gdy złożą wniosek po 30 czerwca, to nie otrzymają już wyrównania od czerwca.

Świadczenie będzie przyznane od miesiąca złożenia wniosku. Na przykład, jeśli wniosek wpłynie w lipcu, to rodzic straci świadczenie za czerwiec, a wypłata pieniędzy dotrze na konto dopiero do 30 września. Warto, więc pilnować terminów, by mieć zagwarantowaną ciągłość wypłaty, jak również nie stracić prawa do świadczenia.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku nowo narodzonego dziecka rodzic. W takim przypadku rodzic ma trzy miesiące na złożenie wniosku. Jeżeli zrobi to w tym terminie, to otrzyma świadczenie z wyrównaniem od dnia urodzenia dziecka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Te osoby mogą stracić świadczenie 800 plus. ZUS ostrzega i przypomina o złożeniu wniosku. Czasu jest coraz mniej - Strefa Biznesu

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto