Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy dyr. IAS Krzysztof Basak w Rzeszowie wizytował polsko-ukraińską granicę w Medyce [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Nowy dyr. IAS Krzysztof Basak w Rzeszowie wizytował polsko-ukraińską granicę w Medyce.
Nowy dyr. IAS Krzysztof Basak w Rzeszowie wizytował polsko-ukraińską granicę w Medyce. KAS
Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie nadkom. Krzysztof Basak w ramach wizyt roboczych spotkał się z kierownictwem i funkcjonariuszami podkarpackiej Służby Celno- Skarbowej. Rozmowy dotyczyły bieżącej sytuacji związanej z odprawami towarowymi oraz mechanizmów nadzoru i kontroli stosowanych na zewnętrznej granicy UE.

Dyr. rzeszowskiej IAS spotkał się z kierownictwem Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

- O bieżących zadaniach związanych z cyfryzacją odpraw rozmawiał z funkcjonariuszami Wydziału Systemów Granicznych oraz Centrum Kompetencyjnego Systemów Centralnych. Odwiedził także koordynatorów służby dyżurnej. W ramach roboczych wizyt, dyrektor Basak wizytował drogowe przejście graniczne w Medyce oraz kolejowe przejście graniczne Przemyśl-Medyka - informuje podkom. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

K. Basak zapoznał się także ze stanem przygotowań Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu do pełnego uruchomienia odpraw w nowo budowanym przejściu granicznym w Malhowicach, gdzie od lutego 2023 r. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej dokonują odpraw pojazdów ciężarowych przemieszczających się bez ładunku.

- Podczas spotkań rozmawiano o infrastrukturze przejść granicznych, organizacji odpraw oraz mechanizmach kontroli transportów przekraczających granicę. Dyrektor odwiedził także funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej na stanowiskach odpraw, gdzie rozmawiał o warunkach służby, aktualnych wyzwaniach i potrzebach - dodaje E. Chabowska.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowy dyr. IAS Krzysztof Basak w Rzeszowie wizytował polsko-ukraińską granicę w Medyce [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto