Koszykarze Znicza brązowymi medalistami MP

Młodzi koszykarze Znicza Jarosław, zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów starszych. W starciu o brązowy medal podopieczni Macieja Milana pokonali Novum Lublin 63:47.

Znicz był bardzo blisko finału. Półfinałowy pojedynek ze Śląskiem Wrocław, gospodarzem turnieju, został uznany za jeden z najlepszych na tych zawodach.

Jarosławianie zaczęli dość niepewnie i po paru minutach przegrywali 13:3. W miarę upływającego czasu się rozkręcali i wyszli na prowadzenie, ale nerwową końcówkę lepiej rozegrali miejscowi, którzy wygrali jednym „oczkiem" 69:68.

Całe mistrzostwa wygrał Śląsk Wrocław, który pokonał w finale Polonię Warszawa 81:67.

W gronie 5 najlepszych zawodników turnieju znalazło dwóch koszykarzy Znicza: Bartosz Zając i Dariusz Wyka.

Droga do medalu Znicza:
Faza grupowa: Znicz - TKM Włocławek 82:73, Znicz - Wilki Morskie Szczecin 77:55, Znicz - Novum Lublin 66:73. Półfinał: Znicz - Śląsk Wrocław 68:69.

Mecz o brązowy medal:
Znicz Jarosław - Novum Lublin 63:47 (17:15, 16:10, 12:15, 18:7)

Znicz: Urban 16, Wyka 15, Gazarkiewicz 11, Cukierda 10, Zając 8, Bielecki 3, Mateusz Kamiński 0, Kiełbowicz 0.
Novum: Karolak 19, Wiśniewski 9, Gospodarek 8, Ciechociński 6, Drążyk 4, Kryśko 1.

Końcowa klasyfikacja:
1. Śląsk Wrocław, 2. Polonia Warszawa, 3. Znicz Jarosław, 4. Novum Lublin, 5. Zastal Zielona Góra, 6. Wilki Morskie Szczecin, 7. TKM Włocławek, 8. MKS Pruszków.

Brązowi medaliści Znicza: Patryk Bielecki, Maciej Cukierda, Sebastian Dusiło, Mateusz Gazarkiewicz, Mateusz Kamiński, Kamil Kiełbowicz, Maciej Pokorski, Andrzej Urban, Dariusz Wyka, Bartosz Zając.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!