Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koncert muzyki polsko-ukraińskiej Aleksandra Kozińskiego w Jarosławiu. To będzie uczta dla melomanów!

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Aleksander Koziński - youtube
31 marca w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu będzie miał miejsce koncert muzyki polsko-ukraińskiej Aleksandra Kozińskiego. Koncert miał się odbyć 17 lutego, jednak został przeniesiony z powodu choroby.

Aleksander Koziński to znany pianista

Urodził się we Lwowie, jest absolwentem Moskiewskiego Konserwatorium pod kierunkiem światowej sławy pedagoga prof. Władimira Natansona. Był wykładowcą Konserwatorium Lwowskiego oraz improwizacji fortepianowej na wydziale jazzowym lwowskiego Liceum Muzycznego. Koncertował na całym świecie. Gra kompozycje autorskie, improwizacje muzyki ukraińskiej, rosyjskiej, cygańskiej, węgierskiej oraz włoskiej. Obecnie jest nauczycielem fortepianu Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu. W 2003 r. został odznaczony odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Jak mówi nam pan Aleksander, pracując w Akademii Muzycznej we Lwowie objechał szereg państw. Od ponad 20 lat pracuje jako nauczyciel w szkole muzycznej i przekazuje swoją wiedzę przyszłym muzykom.

- Od czasu do czasu coś gram, choć już nie tak intensywnie, gdy pracowałem we Lwowie - zdradza nam pianista.

Pan Aleksander jest bardzo skromny i niewiele o sobie mówi, wiemy natomiast, że jest laureatem i zwycięzcą wielu konkursów międzynarodowych.

Piątkowy koncert będzie ucztą dla melomanów!

To będzie muzyka rozrywkowa dobrego gatunku. Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane przeboje muzyki polsko-ukraińskiej począwszy od lat 30. XX wieku, do naszych czasów. Jeśli chodzi o muzykę ukraińską, to będzie to przede wszystkim muzyka ludowa, a jeśli chodzi o polskie przeboje, to będzie dużo dzieł stworzonych przez kompozytorów.

- Postaram się, aby ten koncert to była uczta dla melomanów - zaznacza pan Aleksander Koziński.

od 12 lat
Wideo

Zabrze Wystawa Beksinski rzezba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto