MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Droga z Jarosławia na Roztocze zostanie w końcu przebudowana [ZDJĘCIA]

Wojciech Tatara
Wojciech Tatara
Droga Dynów - Szklary
Droga Dynów - Szklary Czytelnik
Jak zgłaszają Czytelnicy Nowin, pilnego remontu wymagają DW 835 relacji Szklary - Dynów oraz DW 865 relacji Jarosław - Bełżec. Mamy dobrą wiadomość. Ta druga zostanie wreszcie przebudowana.

Po tym, jak opisaliśmy fatalny stan drogi wojewódzkiej nr 988 w Zaborowie (gm. Czudec), nasi Czytelnicy zaczęli zgłaszać kolejne miejsca, gdzie nawierzchnia wymaga remontu.

Fatalny odcinek drogi w Zaborowie - szczególnie kilkaset metrów w pobliżu wiaduktu - według mieszkańców czekał na remont kilka lat. Po naszej interwencji Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w ubiegłym tygodniu wylał część masy bitumicznej w powstałe wyrwy, doraźnie naprawiając drogę. Co więcej, DW 988 w tamtym rejonie zostanie gruntownie przebudowana.

Inwestycja polegać będzie na rozbudowie ok. 3 km od Czudca do Zaborowa. Zakres robót obejmuje między innymi: rozbudowę skrzyżowań z drogami innych kategorii, przebudowę wiaduktu nad linią kolejową 106 Rzeszów - Jasło, zmodernizowanie mostu na Wisłoku, przebudowanie zatok autobusowych i chodników oraz wybudowane nowych.

Kolejne drogi do remontu

Na fatalny stan nawierzchni drogi narzekają również mieszkańcy Szklar w gminie Hyżne. Najgorzej jest obok kościoła oraz w pobliżu cmentarza, gdzie jazda wymaga zachowania szczególnej ostrożności.

- Miałem okazję przetestować odcinek w Szklarach, nie wiedziałem, że znam tyle przekleństw. Rozumiem, że droga jest już przygotowana do całkowitego remontu, ale mogliby doraźnie cokolwiek połatać - irytuje się pan Andrzej.

O remont w Szklarach zapytaliśmy Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 835, między miejscowościami Szklary i Dynów, wprowadzone zostało dodatkowe oznakowanie, które ostrzega kierowców o złym stanie nawierzchni. Pracownicy Rejonu Dróg Wojewódzkich w Jarosławiu uzupełniają ubytki w technologii mieszanki mineralno - asfaltowej „na zimno”. Uruchomienie po przerwie zimowej niektórych wytwórni mas bitumicznych pozwoliło na rozpoczęcie trwalszych remontów w technologii „na gorąco”, które realizowane są sukcesywnie na tym mierzącym 6,5 km odcinku drogi - wyjaśnia Joanna Szarata, specjalista ds. informacji publicznej w PZDW.

Również DW nr 865 z Jarosławia do Bełżca zostanie naprawiona. Część tej drogi jest w trakcie przebudowy. Chodzi o odcinek Koniaczów- Zapałów. Roboty już powinny się rozpocząć, a w ich ramach zaplanowano poszerzenie jezdni do 7 metrów, korektę geometryczną drogi po istniejącym śladzie, przebudowę 8 skrzyżowań z drogami niższej kategorii.Inwestycja obejmie również m.in. przebudowę chodników i budowę nowych oraz ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę zatok autobusowych oraz budowę nowych, rozbiórkę istniejącego mostu wraz z budową nowego w Ryszkowej Woli.

Wartość inwestycji wynosi prawie 74 miliony złotych, a jej zakończenie planowane jest na trzeci kwartał 2026 roku. Do tego czasu kierowcy mogą liczyć na doraźne remonty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Budowa S6 za węzłem Bożepole Wielkie postępuje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Droga z Jarosławia na Roztocze zostanie w końcu przebudowana [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto