Wang Zeng Yi z brązowym medalem w ITTF World Tour Katar Open w Doha

Łukasz
facebook.com/WangZengYi
Wang Zeng Yi wspólnie z Tanem Ruiwu (Chorwacja) wywalczył brązowy medal gry podwójnej w tenisie stołowym podczas prestiżowego turnieju ITTF World Tour Katar Open w Doha.

Reprezentant Polski i reprezentant Chorwacji w 1/8 finału pokonali singapurską parę Wu/Yang 3:0 (11:3, 14:12, 11:6), a w ćwierćfinale zwyciężyli Francuzów Robinot i Salifou, również 3:0 (12:10, 11:9, 13:11). W walce o finał mistrzowie Europy trochę nieoczekiwanie ulegli brazylijskiemu duetowi Calderano/Tsuboi 0:3 (7:11, 8:11, 9:11).

To drugi medal polsko-chorwackiej pary w imprezach z cyklu World Tour. Wcześniej Wang i Tan zdobyli srebro w Germany Open 2014 w Magdeburgu.

Brązowi medaliści Katar Open zdobyli do podziału 1,5 tysiąca dolarów.

Nie wiele zabrakło, a również w grze pojedynczej zawodnik Kolpinga Frac Jarosław odniósł by większy sukces. Po wygranej w kwalifikacjach z Adamem Szudim z Węgier, w decydującym o awansie do turnieju głównego pojedynku nieznacznie uległ Rosjaninowi Kiryłowi Skaczkowowi 3:4.

Nie jestem do końca zadowolony z tego medalu, bo liczyliśmy nawet na finał. W dniu meczu mieliśmy problemy zdrowotne, które wpłynęły na naszą postawę. Trzeba jednak przyznać, że rywale zagrali bardzo dobry półfinał. Załuję też występu w singlu. Ze Skaczkowem nie wykorzystałem wielu okazji, wysoko prowadząc, mając piłki setowe, nie potrafiłem doprowadzić tego do końca. Podobne sytuacje miały miejsce w superlidze, dlatego muszę nad tym popracować" - podsumował "Wandżi".