Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Turniej o Puchar Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG w halowej piłce nożnej [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Turniej o Puchar Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG w halowej piłce nożnej.
Turniej o Puchar Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG w halowej piłce nożnej. BiOSG
Rozgrywki przeprowadzono w halach sportowych w Medyce i w Przemyślu. Do rywalizacji stanęło 15 drużyn. Łącznie w sportowych zmaganiach wzięło udział 135 zawodników reprezentujących wszystkie palcówki SG na Podkarpaciu i dwa wydziały przemyskiej komendy: Graniczny oraz Łączności i Informatyki.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali licencjonowani sędziowie piłkarscy PZPN, na co dzień funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W meczu o trzecie miejsce zagrały reprezentacje z placówek SG w Wetlinie i Rzeszowie-Jasionce. Mecz zakończył się wygraną zespołu z podrzeszowskiej placówki wynikiem 2:0. W finałowym meczu zagrali zawodnicy z placówek SG w Korczowej i Lubaczowie. W pełnej emocji rozgrywce szybko przewagę zdobyli strażnicy graniczni z Korczowej.

- Nie obyło się niestety bez „przygód”. Kontuzjowanego zawodnika wspierano owacjami na stojąco. Dzięki natychmiastowej reakcji wykwalifikowanych ratowników medycznych z BiOSG zawodnik został profesjonalnie zaopatrzony, i ma duże szanse na szybki powrót do sprawności. Finalnie reprezentacja z Korczowej zdobyła drugą bramkę, zapewniając sobie tym samym zasłużone zwycięstwo w zawodach - kulisy turnieju zdradza zespół prasowy BiOSG.

Organizatorzy wskazali wyróżniających się zawodników.

Najlepszym strzelcem zawodów został Marcin Piątek (PSG w Korczowej), najlepszym zawodnikiem – Łukasz Czub (PSG w Korczowej), najlepszym bramkarzem — Tomasz Sikaczewski (PSG w Lubaczowie), a drużyną fair play została reprezentacja z placówki w Czarnej-Górnej.

Nagrody, dyplomy oraz puchary wręczyli:

  • komendant BIOSG, gen. bryg. SG Andrzej Popko wraz z zastępcami,
  • naczelnicy wydziałów Kadr i Szkolenia oraz Organizacji i Promocji BiOSG,
  • Marcin Kolasa, przewodniczący ZG NSZZ FSG,
  • mjr SG Bartłomiej Galanty (NSZZFSG przy BiOSG).

- Szef podkarpackich strażników granicznych pogratulował wszystkim uczestnikom zawodów. Pokreślił, że tężyzna fizyczna i dobra kondycja zdobywana w sporcie bez wątpienia przydaje się w codziennej służbie na granicy. Generał podkreślił również nieocenioną rolę integracji i wspólnie spędzonego czasu. Dodał, że jest to rzadka chwila oddechu od niełatwych zadań i wspólnie realizowanego celu, który łączy nas w służbie – jest nim ochrona granicy naszej ojczyzny - dodaje BiOSG.

Organizatorem mistrzostw był Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG oraz Zarząd Oddziałowy NSZZFSG przy BiOSG. Nagrody ufundował ZG NSZZ FSG.

Turniej o Puchar Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG w halowej piłce nożnej.

Turniej o Puchar Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG w ha...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej "Caban Cup" w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Turniej o Puchar Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG w halowej piłce nożnej [ZDJĘCIA] - Podkarpackie Nasze Miasto

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto