kostek
Eurobud JKS Jarosław (czarne stroje) przegrał z Galiczanką Lwów.
Eurobud JKS Jarosław (czarne stroje) przegrał z Galiczanką Lwów. Grzegorz Kostka
Eurobud JKS Jarosław przegrał mecz z bezpośrednim rywalem do szóstki. Przegrał mecz, który mógł, a nawet powinien wygrać.

Od pierwszych minut piłka w ataku przyjezdnych krążyła bardzo szybko po obwodzie, co sprawiało spore problemy defensywie gospodyń. Na nieszczęście miejscowych, gra w ataku Eurobudu nie układała się najlepiej. Czarno-niebieskie miały problemy ze skutecznością i popełniały proste błędy. Efektem trzy bramki przewagi Galiczanki po pierwszej połowie.

Początek drugiej odsłony nie wróżył nic dobrego. Goście odskoczyły na 12:17 w 36 minucie. Od tego momentu zespół z miasta nad Sanem przypomniał sobie, że umie grać w piłkę ręczną. Swoje trzy grosze w bramce dorzuciła Weronika Kordowiecka, a Aleksandra Zimny rzuciła trzy bramki z rzędu i stopniowo straty malały, by w 52 minucie na tablicy wyników widniał wynik remisowy.

- Mecz nie układał się po naszej myśli. Nie wykorzystaliśmy sytuacji w końcówce i wynik nie jest po naszej myśli

- mówiła Aleksandra Zimny.

Niestety kolejne minuty najlepsze w wykonaniu Eurobudu JKS najlepsze nie były. Dwa niewykorzystane rzuty karne i dwie straty w w ostatnich dwóch minutach przesądziły o końcowym zwycięstwie Galiczanki. - Zabrakło niewiele. Przegrałyśmy dzisiaj na własne życzenie. Zbyt dużo niewymuszonych błędów z naszej strony, marnowane sytuacje stuprocentowe, to wszystko przełożyło się na końcowy wynik. W drugiej połowie kontrolowaliśmy obronę. Próbowałyśmy rzucać dość szybko. Kilka nieudanych podań z pierwszej połowy chyba zostało u nas w głowach. Jest mi przykro. Chciałyśmy dobrze zagrać po przerwie i znów czegoś nam za brakło - podsumowała kapitan Eurobud JKS Jarosław, Sylwia Matuszczyk.

Eurobud JKS Jarosław - Galiczanka Lwów 25:27 (11:14)

Eurobud: Kukharchyk, Kordowiecka - Dorsz 2, Trawczyńska 1, Matuszczyk 3, Volovnyk 2, Gliwińska 2, Nestsiaruk 5, Mokrzka, Zimny 4, Smolinh 3. Strózik, Kozimur 3. Trener Reidar Mostadt.

Galiczanka: M. Poliak, Saltaniuk - Holinska, Diachenko 1, Markevich 2, Prokopiak, Martyniuk 3, Slobodian, Konovalova 4, Kozak 1, Meleketseva 1, Dmytryshyn 10, T. Pioliak 5. Trener Vitally Andronov.