Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę skrzyżowania na DK nr 77 w Skołoszowie

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz
Klaudia Oronowicz
Przebudowa skrzyżowania w Skołoszowie ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu.
Przebudowa skrzyżowania w Skołoszowie ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Udostępnij:
Spośród czterech ofert złożonych w przetargu, najkorzystniejsza okazała się oferta konsorcjum firm PBI Infrastruktura i PBI WMB, które zaoferowało przebudowę skrzyżowania w Skołoszowie (DK77) za kwotę 856 307,55 złotych. Jeśli nie będzie odwołań, co do tego wyboru, w najbliższym czasie dojdzie do podpisania umowy.

O wyborze firm PBI Infrastruktura i PBI WMB do realizacji tej inwestycji, w głównej mierze, zadecydowała okazyjna cena, ale też szybka realizacja zadania oraz możliwość przedłużenia okresu gwarancji jakości.

Poprawa bezpieczeństwa

Przebudowa skrzyżowania jest konieczna do zapewnienia kierowcom odpowiedniego bezpieczeństwa. Droga krajowa nr 77 jest jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych prowadzących ruch do granicy z Ukrainą w Medyce. Natężenie ruchu, na tym odcinku, nieustannie się zwiększa i pojawia się coraz więcej pojazdów ciężkich zmierzających w kierunku przejścia granicznego.

Inwestycja ma polegać na przebudowie skrzyżowania, poprawieniu warunków ruchu lokalnego oraz bezpieczeństwa, poprzez wyeliminowanie zagrożeń - potencjalnych przyczyn zdarzeń drogowych, zależnych od drogi, jej otoczenia oraz od organizacji ruchu, a także zmniejszenie liczby, skutków oraz kosztów wypadków.

Aktualnie w miejscowości Skołoszów na DK77 występuje przekrój czteropasowy jednojezdniowy. Szerokość jezdni na danym odcinku wynosi 14,00 m, a obustronne pobocze utwardzone ma szerokość 0,5m.

Co zostanie zrobione?

W ramach inwestycji zostaną przebudowane pasy do skrętu w lewo z drogi krajowej oraz wloty skrzyżowania w Skołoszowie. Ponadto powstaną wyspy kanalizujące ruch. Zmiana organizacji ruchu obejmie odcinek na długości ok. 0,7 km. Wykonane zostanie frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni, wzmocnienie nawierzchni, a także przebudowa istniejących zjazdów publicznych.

Termin realizacji to 25 tygodni od daty podpisania umowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Materiał oryginalny: Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę skrzyżowania na DK nr 77 w Skołoszowie - Nowiny

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie