Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policyjne działania "Wszystkich Świętych" na drogach. Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach [WIDEO, ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Wideo
od 16 lat
W ramach akcji "Wszystkich Świętych" prowadzonej do 2 listopada 2023 roku, policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Na drogi wyjedzie więcej patroli, co też przełoży się na częstsze kontrole. W wielu miejscowościach przy cmentarzach zmieniona jest organizacja ruchu.

Policja zapowiada, że funkcjonariusze w szczególności będą reagować na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, przede wszystkim na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwrócą też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami oraz prawidłowe przewożenie pasażerów.

W związku z rozpoczynającymi się policyjnymi działaniami "Wszystkich Świętych", przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, odbył się briefing z dziennikarzami z udziałem kom. Piotra Wojtunika Rzecznika Prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz nadkom. Renaty Bednarskiej z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie.

Podczas briefingu podkreślono, że funkcjonariusze będą pilnować porządku oraz płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju oraz w okolicach cmentarzy. M.in. Łańcucie ulica Mościckiego pozostanie dwukierunkowa. Natomiast ulica Rodziny Ulmów będzie jednokierunkowa. Wjazd na ulice od strony Traugutta jest zamknięty. Wzdłuż drogi będzie można parkować.

- Aby usprawnić dojazdy do cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem w trasę. Stosowanie się do poleceń i wskazówek policjantów z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach. Bądźmy jednak przygotowani, że mimo starań policjantów możemy napotkać utrudnienia. Czasami więc lepiej zrezygnować z własnego pojazdu i pojechać na cmentarz transportem publicznym. Tym bardziej, że w wielu miastach zostaną uruchomione specjalne linie kursujące z dużą częstotliwością - informuje KWP w Rzeszowie.

Zmienna jesienna pogoda wpływa niekorzystnie na warunki podróżowania, w tym widoczność. Przypominamy kierującym, że w okolicach cmentarzy będzie się poruszało wielu pieszych, również osób starszych, których będzie można spotkać także po zmroku. Natomiast pieszych uczulamy, aby podczas korzystania z drogi mieli na uwadze własne bezpieczeństwo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Policyjne działania "Wszystkich Świętych" na drogach. Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach [WIDEO, ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto