Piast Tuczempy awansował do III ligi lubelsko-podkarpackiej [ZDJĘCIA]

Łukasz Pado
Łukasz Solski
Piłkarze Piasta Tuczempy pokonali na wyjeździe Sawę Sonina 3:0, w ostatniej kolejce sezonu i zapewnili sobie awans do III ligi lubelsko-podkarpackiej.

Piast, przed ostatnią kolejką, awans miał w swoich rękach. Tuczempianom potrzebna była jednak do pełni szczęścia wygrana na boisku zdegradowanej już do okręgówki Sawy.

Gospodarze mimo, ze sezon dla nich się skończył nie zamierzali ułatwiać sprawy Piastowi. Stawiali się, ale to im długo się nie udało. W 15 minucie po rzucie rożnym goście wyszli na prowadzenie po bramce doświadczonego Waldemara Jarocha. Sawa próbowała, ale miejscowi nie mieli pomysłu by sforsować obronę przeciwnika. Próby strzałów z dystansu nic nie dawały. Do szatni dobił ich Wojciech Tołpa, który dostał długie podanie od swojego bramkarze i po minięciu dwóch obrońców wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Sebastiana Koryla.

Piast Tuczempy awansował do III ligi. Zobacz fetę [ZDJĘCIA]

Po zmianie stron obserwowaliśmy już tylko wakacyjny futbol. Jeszcze w pierwszych minutach drugiej połowy coś się działo, bo raz jedni, a raz drudzy próbowali swoich sił oddając strzały zza szesnastki. Były jednak one niecelne lub radzili sobie z nimi bramkarze.

A wśród kibiców gości i ławce rezerwowych Piasta widać było zniecierpliwienie. Szampany były gotowe i wszyscy tylko czekali by je otworzyć. Mecz jednak jeszcze trwał, a że co rusz były jakieś przerwy to pani sędzia go przedłużyła. Piast miał kilka okazji do podwyższenia wyniku. Po przerwie jednak zaciął się na dobre Wojciech Tołpa, marnując kilka dogodnych sytuacji.

Ożywienie w szeregach Piasta wnieśli rezerwowi. Akcja na 3:0 to właśnie ich zasługa. Bogusław Noga pogonił z akcją prawą stroną, dośrodkował, a piłkę do siatki trafił Zając. Choć rywal był już na kolanach Łukasz Zając z kolegami cieszył się z bramki, jakby ta była decydującą o wygranej. Po tej bramce jeden z niecierpliwych wystrzelił szampana.

Tuczempianie nie mieli wątpliwości, że wygrają w Soninie. Przyszykowali nawet specjalne koszulki z nadrukiem III liga. Zawodnicy Piasta cieszyli się jak dzieci. Trudno się dziwić dla większości z nich to pierwszy awans do III ligi. Dla klubu z Tuczemp to historyczne wydarzenie.

_________________________________________________________________________________________________________