Otwarcie Mistrzostw Europy Juniorów w Biegu na Orientację w Jarosławiu – EYOC’2016 [ZDJĘCIA]

Kamil Jaworski
Jarosławski Rynek opanowali zawodnicy i trenerzy biegów na orientację z 33 krajów. Oficjalnie otwarte zostały również XXXIV Międzynarodowe Zawody Grand Prix Polonia. Już w pierwszym dniu rozegrano bieg klasyczny na długim dystansie, pomiedzy Wolą Węgierską a Heluszem. W kategorii męskiej do lat 16 zwyciężył Mathe Poulsen (Dania), drugie miejsce zajął Topias Arola (Finlandia), a na trzecim miejscu uplasował się Guilhem Elias (Francja). W kategorii męskiej do lat 18 złoty medal zdobył Daniel Vandas (Czechy), srebro wywalczył Otakar Hirs (Czechy), a brąz Andrin Grundler (Szwajcaria). W kategorii żeńskiej do lat 16 zwyciężyła Lotta Eerola (Finlandia), drugie miejsce zajęła Andreya Dyaksova (Bułgaria), a trzecie Inka Nurminen (Finlandia). W kategorii żeńskiej do lat 18 złoty medal zdobyła Zuzanna Morawska (Polska), srebrny Jasmina Gassner (Austria), a brązowy Tilla Farnes Hernum (Norwegia).