MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Edyta Węgiel, mama znanej piosenkarki, w wyścigu do Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Jakub Hap
Jakub Hap
Edyta Węgiel kilka dni temu świętowała z najbliższymi 41. urodziny
Edyta Węgiel kilka dni temu świętowała z najbliższymi 41. urodziny Facebook / Roxie Węgiel
Edyta Węgiel, matka popularnej piosenkarki Roksany Węgiel, jest jednym z kandydatów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego w nadchodzących wyborach samorządowych. Reprezentuje Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Obrony Polski i startuje z dziewiątego miejsca na liście w okręgu nr 5.

Chęć bezpieczeństwa i szanowania tradycji

Edyta Węgiel, 41-letnia kandydatka z podjasielskiej Sądkowej (gmina Tarnowiec), w rozmowie z nami wyjaśniła, dlaczego postanowiła kandydować. Okręg, w którym startuje, obejmuje miasto Krosno oraz powiaty jasielski, brzozowski, krośnieński, bieszczadzki, leski i sanocki.

- Jestem mamą trójki dzieci, zależy mi na ich przyszłości. Pragnę, aby dorastały w bezpiecznym kraju, w którym szanowana jest tradycja i kultura narodu polskiego. Zdecydowałam się startować z KWW Ruch Obrony Polski, ponieważ Ruch ten na pierwszym miejscu chce sprawować władzę w oparciu o prawo Boże i Boży porządek. Utożsamiam się z prezentowanymi przez Ruch wartościami - napisała nam Edyta Węgiel.

Apel do mieszkańców Podkarpacia

Edyta Węgiel liczy na to, że komitet, który reprezentuje, osiągnie dobry wynik w wyborach.

- Zachęcam wszystkich mieszkańców Podkarpacia, którym przyświecają te same wartości do poparcie Ruchu Obrony Polski i oddawania głosów na listę nr 7 - dodała Edyta Węgiel.

Wsparcie rodziny, niezależność córki

Na pytanie, czy jej słynna córka - Roksana Węgiel - będzie ją wspierać podczas kampanii, Edyta odpowiedziała: - Podjęta przeze mnie decyzja była bardzo spontaniczna. Obserwuję, co dzieje się w naszym kraju i sytuacja obecnie panująca wzbudza niepokój. Jeżeli chodzi o Roksankę, to zawsze się wspieramy jako rodzina, jednak nie chciałabym, aby działalność mojej córki oraz mój start w wyborach były ze sobą łączone. Córka jest pełnoletnia, nie jest związana z żadną opcją polityczną i decyzje wyborcze są jej prywatną sprawą - podsumowuje 41-latka z Sądkowej.

Edytę Węgiel łączy ze sławną córką bardzo mocna więźFacebook / Roxie Węgiel

KWW Ruch Obrony Polski i jego kandydaci

Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Obrony Polski, z listy którego kandyduje Edyta Węgiel, jest ściśle powiązany z partią Polska Jest Jedna (PJJ), założoną w 2021 roku przez Rafała Piecha, prezydenta Siemianowic Śląskich. Beata Zaremba, pełnomocniczka wyborczy KWW Ruch Obrony Polski, podkreśla, że pani Edyta nie należy do partii, ale z nią sympatyzuje.

- Wszystkie 42 osoby, które są zarejestrowane na naszych listach w pięciu okręgach na całym Podkarpaciu, to perły. Pani Edyta na pewno będzie miała przewagę, z uwagi na córkę, która jest sławna. Ale myślę, że ona pod tym kątem nie patrzy i na pewno nie startuje w wyborach licząc, że jej to pomoże. My też nie kierowaliśmy się takimi pobudkami biorąc panią Edytę do nas. Nic z tych rzeczy - podkreśla Beata Zaremba.

Kandydaci wartościowi

Beata Zaremba przekazała nam, że kandydaci komitetu, który reprezentuje, to ludzie "niezwiązani nigdy wcześniej z żadną polityką".

- To osoby wartościowe. Mamy lekarzy, dyrektora ZOZ, pracowników instytucji publicznych, nauczycieli, ale i zwykłych, prostych ludzi, którzy nie posiadają może nie wiadomo jakiego wykształcenia, ale są świadomi i widzą potrzebę, by zawalczyć o Polskę - przekonuje pełnomocniczka KWW Ruch Obrony Polski.

Edyta Węgiel kilka dni temu świętowała z najbliższymi 41. urodziny

Edyta Węgiel, mama znanej piosenkarki, w wyścigu do Sejmiku ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Edyta Węgiel, mama znanej piosenkarki, w wyścigu do Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Jasło Nasze Miasto

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto