Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cykl spotkań edukacyjnych dla seniorów w Przeworsku [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku
Cykl spotkań edukacyjnych dla seniorów, prowadzony przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku, cieszy się coraz większą popularnością. Tym razem odbyło się spotkanie ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy. Seniorzy poznali genezę, formy oraz rodzaje przemocy.

Spotkania prowadzone są w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – Edycja 2022, działaMY!.

Przemoc i oszustwa. Jak tego uniknąć

Specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz funkcjonariusze z: Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, Komisariatu Policji w Kańczudze oraz z Posterunku Policji w Tryńczy, przeprowadzili wrześniowe spotkania.

Podczas prelekcji ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy seniorzy poznali genezę, formy oraz rodzaje przemocy. Zostały omówione zagadnienia związane z procedurą Niebieskiej Karty a także działania Zespołu Interdyscyplinarnego. Seniorzy poznali sposoby przeciwdziałania przemocy oraz zasady postępowania wobec osób dotkniętych przemocą w rodzinie.

Policjanci przekazali seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka”. Zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające.

Szczególną uwagę policjanci zwrócili na rodzaj przemocy związany z zaniedbywaniem i niezaspokajaniem potrzeb życiowych. Dotyczy to w szczególności osób starszych, które z uwagi na swój wiek, schorzenia czy niepełnosprawność, powinny znajdować się pod właściwą opieką bliskich.

Spotkania odbyły się w: Stowarzyszeniu Diabetyków Koła Powiatowego w Przeworsku, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przeworsku oraz Stowarzyszeniu Emerytów Rencistów i Przyjaciół „ Stokrotka” w Wólce Ogryzkowej.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto