1 liga kobiet. Bez niespodzianki - JKS San Jarosław pokonał Handball Rzeszów

kostek
Amanda Szymborska (niebieska koszulka) w pojedynku z Handballem Rzeszów, rzuciła aż 11 bramek. Kacper Loc
Pierwszoligowe derby Podkarpacia bez niespodzianki. Gospodynie wygrały bez większych problemów. Handball na swoje pierwsze punktu w pierwszej lidze musi jeszcze poczekać.

Zawodniczki z Rzeszowa pierwszą bramkę zdobyły dopiero w siódmej minucie po rzucie Alicji Harpuli. W kolejnych minutach rzeszowianki dzielnie sobie radziły, grając bardzo ambitnie z dużym poświęceniem i trzymały wynik do 21 minuty, kiedy to przegrywały tylko 6:8. W końcówce pierwszej połowy gospodynie podkręciły tempo i wypracowały sobie siedem bramek przewagi. Mając taką przewagę z pierwszej połowy, po zmianie stron kontrolowały przebieg spotkania, dorzucając kolejne bramki do swojej przewagi. Nie do zatrzymania była Amanda Szymborska, która aż jedenaście razy pokonała bramkarki Handballu. Po stronie gości grę próbowała ciągnąc Dominika Puchalska, autorka pięciu trafień.

JKS San Jarosław - Handball Rzeszów 31:16 (16:9)

JKS San: Kubisztal, Kulpa, Musakova - Dębiak 2, Mokrzka 9, Pazdro, Stachowicz, Bartoszek, Świerk 4, Chrapek, Wicińska 1, Luberecka 1, Amanda Szymborska 11, Aleksandra Szymborska 3. Trener Michał Kubisztal

Handball: Stapińska, Margiel - Ginalska, Tereszak 2, Tomaszewska, Płocica, Wolak 1, Lasek, Szczęsna 5, Harpula 1, Samborska 1, Puchalska 5, Osękowska, Jamrozik 1, Ziajka, Nycz. Trener Jakub Bober

Kary: 2 i 8 min. Widzów 250.