Tomasz Ryzner
Przemyślanie maja trudny czas - przegrali trzeci mecz z kolei.
Przemyślanie maja trudny czas - przegrali trzeci mecz z kolei. Łukasz Solski
W zaległym meczu 5. kolejki Bank Pekao 1 ligi Niedźwiadki Chemart przegrały w swojej hali z SKS-em Starogard Gdański 57:81. Przemyska drużyna wystąpiła bez kontuzjowanych Maximiliana Egnera i Ediego Sinadovicia

Kontuzje Sinadovicia i Egnera skłoniły nasz klub do pozyskania nowego koszykarza. W meczu przeciw SKS-owi zadebiutował 29-letni Carren Wilson CJ (180 cm). Amerykanin pograł prawie 30 minut, ale zrobił to kilkanaście godzin po wylądowaniu w Polsce, toteż nie może dziwić, że trafił 2 z 14 rzutów z gry. Na tym polu raczej się poprawi, a jeśli będzie zaliczał podobną liczbę asyst jak w debiucie, z pewnością wydatnie pomoże nadsańskiej ekipie.

Na razie przemyślanie mają za mało argumentów w starciach z zespołami z górnej połówki tabeli. Inna rzecz, że goście już w I kwarcie trafili pięć "trójek" (cztery Didiera-Urbaniaka), czyli więcej aniżeli nasz zespół w całym meczu. Dzięki rzutom zza łuku SKS już w 5. minucie prowadzili 22:7.

Drugą kwartę Niedźwiadki rozpoczęły od 6:0, jednak starogardzianie też zaczęli trafiać (kolejne trzy rzuty za trzy) i po 20 minutach posiadali 16 "oczek" zapasu (47:31). Duża pauza nie wybiła gości z rytmu. Mało tego - pierwsze 5 minut kwarty nr 3 wygrali 12:1 i mieli już otwartą drogę do zwycięstwa.

W weekend przemyska drużyna zmierzy się z Polonią w Warszawie. Mecz dopiero w niedzielę o godzinie 20.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl - SKS Fulimpex Starogard Gdański 57:81 (18:31, 13:16, 14:18, 12:16)

Niedźwiadki Chemart Przemyśl: Serwański 8 (1x3, 3 str., 3 prz.), Chrabota 7 (1x3), Janczak 2, Majka 6, Rompa 13 (1x3, 3 bl.) oraz Wilson CJ 8 (1x3, 8 as.), Uberna 2 (9 zb.), Puchalski 9 (2 bl.), Chalicki 2. Trener: Daniel Puchalski.

SKS Fulimpex: Kurpisz 5 (1x3, 2 bl.), Czerlonko 17 (1x3), Parzeński 11, Didier-Urbaniak 15 (4x3), Lis 7 (1x3) oraz Janiak 10, Kordalski 10 (1x3, 5 as., 3 str., 4 prz.), Wiśniewski 3 (1x3), Szczepański 3. Trener Kamil Sadowski.