MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zakończył się I etap prac remontowych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu [ZDJĘCIA]

Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Zakończył się pierwszy, wstępny etap prac remontowych przy kompleksowej przebudowie jednego z budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu.
Zakończył się pierwszy, wstępny etap prac remontowych przy kompleksowej przebudowie jednego z budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Remont Ośrodka to jedna z głównych tegorocznych i przyszłorocznych inwestycji samorządu powiatu jarosławskiego.

W cząstkowym odbiorze prac, który odbył się 8 grudnia, uczestniczyli starosta jarosławski Stanisław Kłopot, wicestarosta Mariusz Trojak, radny powiatowy Kamil Dziukiewicz, naczelnik wydziału Architektury, Budownictwa i Inwestycji Paweł Wróbel oraz przedstawiciele wykonawcy prac.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu kształci i sprawuje opiekę wychowawczą dla ponad 200 dzieci i młodzieży. To placówka z ponad 25 letnią tradycją, w której doświadczenie spotyka się z nowoczesną bazą dydaktyczną oraz pasją ludzi stale rozwijających wiedzę i doskonalących swoje umiejętności, by tworzyć niepowtarzalną atmosferę sprzyjającą optymalnemu rozwojowi uczniów.

Prace remontowe

Inwestycja polega na przebudowie starszego z budynków placówki. Ma ona na celu przede wszystkim przystosowanie go dla osób z niepełnosprawnościami i likwidację barier architektonicznych.

- Głównym celem inwestycji jest zwiększenie efektywności realizowanych przez nas działań edukacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych. To również zapewnienie dostępu bez barier do tego obiektu, w którym znajduje się również internat – wyjaśnia dyrektor placówki, Wojciech Głąb.

Planowany jest m.in. montaż windy czy wykonanie nowego wejścia wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. W zakres działań są także m.in. wymiana stolarki okien oraz drzwi.

Koszt całości prac oceniany jest na nieco ponad 6 mln złotych.

- 3 miliony złotych pozyskaliśmy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To połowa wartości zaplanowanych prac. Resztę sfinansuje powiat jarosławski – mówi starosta Stanisław Kłopot.

Zakończenie remontu planowane jest w sierpniu przyszłego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto