Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zajęcia rekreacyjno-taneczne dla seniorów z Kańczugi [ZDJĘCIA,WIDEO]

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Wideo
od 16 lat
W Restauracji 4 U w Kańczudze w ramach zajęć promujących aktywny tryb życia dla seniorów uczestniczących w cyklicznym projekcie Akademia Bezpiecznego Seniora zostały zorganizowane zajęcia rekreacyjno–taneczne, które poprowadziła Alicja Geroń – Sierżęga, instruktorka i choreograf tańca towarzyskiego i użytkowego oraz właścicielka Szkoły Tańca Shantel w Rzeszowie.

Podczas tych zajęć seniorom został zaprezentowany taniec Letkajenkka (Letkiss), który jest tańcem towarzyskim pochodzenia fińskiego w metrum 4/4, popularny w Europie szczególnie w latach sześćdziesiątych XX w. Dodatkową oprawę słowno-muzyczną na instrumencie gitarowym seniorom zapewnił Adrian Skoczylas – licencjonowany przewodnik beskidzki.

- Aktywność ruchowa poprzez taniec to wspaniała forma relaksu i ruchu dla każdej grupy wiekowej w tym szczególnie seniorów, która daje wiele radości i satysfakcji oraz niesie ze sobą wiele aspektów zdrowotnych. Taniec pozwala na uzyskanie dobrego samopoczucia, rozładowuje stres i dodaje energii. Dodatkowo na zdrowie wpływa także fakt, że podczas zajęć tanecznych aktywizujemy się społecznie - twierdzi instruktor Alicja Geroń – Sierżęga.

Zajęcia dedykowane seniorom są zawsze opracowane z myślą o tej grupie wiekowej, a starannie dobrany materiał taneczny i muzyka sprawia, że nauka jest łatwa i przyjemna.

Wydarzenie, którego współorganizatorami byli Mirosław Hajnosz, przewodniczący Zarządu Osiedla Parkowe w Kańczudze oraz Michał Delikat, prezes Fundacji Galicja Semper Fidelis, dofinansowane jest ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Edycja 2023.

Patronat honorowy nad Projektem Akademia Bezpiecznego Seniora sprawuje Anna Schmidt, wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.

Patronat medialny sprawują portal informacyjny nowiny24.pl, Gazeta Codzienna Nowiny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zajęcia rekreacyjno-taneczne dla seniorów z Kańczugi [ZDJĘCIA,WIDEO] - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto