Wojciech i Szymon Flaumenhaft oraz Natalia Maciałek zdominowali Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Mistrzostwa Podkarpacia Skrzatów

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Szymon Flaumenhaft i Natalia Maciałek
Szymon Flaumenhaft i Natalia Maciałek Kolping Jarosław
Dwa złote medale wywalczył Wojciech Flaumenhaft w sobotnich Mistrzostwach Województwa Skrzatów. Dzień później sukces powtórzył Szymon Flaumenhaft, który również zwyciężył w grze pojedynczej i podwójnej. Z kolei Natalia Maciałek start w Dębicy zakończyła ze srebrnym medalem wywalczonym w grze pojedynczej.

Medale Kolpinga w Dębicy i Nowej Sarzynie

Wojciech Flaumenhaft, wychowanek jarosławskiej Akademii Tenisa Stołowego, wywalczył dwa złote medale w Mistrzostwach Województwa Skrzatów w Nowej Sarzynie. Zwyciężył w grze pojedynczej oraz grze podwójnej wspólnie z Przemysławem Przybyszem. W tej pierwszej konkurencji młody tenisista stołowy Kolpingu pokonał w finale swojego deblowego kolegę 3:2 (11:6, 8:11, 5:11, 11:7, 11:6).

Dzień później w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Dębicy znakomicie zaprezentowali się Szymon Flaumenhaft i Natalia Maciałek. Tenisista stołowy jarosławskiego Kolpingu, podobnie jak jego brat dzień wcześniej, zwyciężył zarówno w grze pojedynczej jak i grze podwójnej. Z kolei Natalia Maciałek start w Dębicy zakończyła ze srebrnym medalem wywalczonym w grze pojedynczej.

- Wojtek, Szymon i Natalia są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Dzięki współpracy na linii szkoła-klub-ośrodek szkolenia PZTS, nasi młodzi zawodnicy mogą trenować dwa razy dziennie, co umożliwia im profesjonalny rozwój sportowy na początku ich przygody z tenisem stołowym. Cała trójka jest bardzo młoda, a już zdobywa medale na prestiżowych imprezach

- mówi Mateusz Czernik, trener w Akademii Tenisa Stołowego w Jarosławiu.

Dla młodych tenisistów stołowych Kolpingu Jarosław to był bardzo udany weekend. Zawodnicy na co dzień uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

Źródło: Kolping Jarosław