Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Te remonty jarosławskich dróg udało się zakończyć jeszcze końcówką 2021 roku

Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Ulica Basztowa
Ulica Basztowa UM Jarosław
Ulice Basztowa i Włókiennicza w Jarosławiu to kolejne drogi gminne, których przebudowę udało się zakończyć jeszcze 2021 roku. Pod koniec grudnia przeprowadzone zostały odbiory końcowe obu tych inwestycji. To remonty, których długo mieszkańcy wyczekiwali.

Co zrobiono w ramach remontu?

Na ul. Basztowej rozebrano nawierzchnię z płyt betonowych, przebudowano gazociąg i zjazdy do posesji, wykonano opaskę z kostki brukowej dla bezpieczeństwa pieszych oraz ułożono dwie warstwy nawierzchni bitumicznej na podbudowie z kruszywa. Wartość inwestycji wyniosła około 187 tys. zł.

Na ul. Włókienniczej przebudowano sieć gazową, wykonano kanalizację deszczową, zmieniono oprawy oświetlenia ulicznego na LEDowe oraz ułożono dwie warstwy nawierzchni bitumicznej na nowej podbudowie. Wartość robót to ponad 825 tys. zł, dofinansowanie z Gminy Jarosław wyniosło 50 tys. zł.

Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg, również pod koniec 2021 roku (końcówką listopada), odbył się końcowy odbiór inwestycji dróg powiatowych, realizowanych na terenie miasta Jarosławia. Były to ulice: Ulica Batalionów Chłopskich, gdzie wykonano nawierzchnię. Wartość inwestycji to 192 000 zł; Ulica Stawki tutaj zakres robót obejmował wykonanie nowej nawierzchni oraz postawienie barier energochłonnych. Koszt tego remontu to 239.000 zł; Ulica Pasieka, na której również wykonano nową nawierzchnię drogi. Wartość tej inwestycji to 106.000, zł. Inwestycje te zostały współfinansowane ze środków z Gminy Miejskiej Jarosław.

Niestety, na swoją kolej muszą jeszcze poczekać mieszkańcy ulicy Zwierzynieckiej (droga powiatowa), ponieważ przetarg został unieważniony i planowany remont tej ulicy został przesunięty na 2022 rok.

W takcie realizacji jest przebudowa ulicy Kraszewskiego (droga gminna), czyli jednej z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji miasta. Zakończenie gruntownego remontu, zaplanowane jest na 15 października 2022 roku.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto