Świetny start łuczników UKS Tramp Jarosław [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Łucznicy UKS "TRAMP" Jarosław działającego przy ZSTiO w Jarosławiu oficjalnie rozpoczęli rywalizację na torach otwartych. Podczas I Rundy Pucharu Polski Seniorów i Juniorów zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli wysokie lokaty, co jest świetną zapowiedzią na nadchodzący sezon.

W dniach 13-14 maja 2023 roku na torach łuczniczych bytomskiej "Czarnej Strzały" rozegrano pierwszy etap walki o Puchar Polski dla łuczników z kategorii Senior oraz Junior. Była to również szansa dla zawodników Kadry Narodowej na wywalczenie prawa startu w nadchodzących zawodach Pucharu Europy.

Jarosławski TRAMP w tych zawodach reprezentowała trójka zawodników. Wśród seniorek bardzo wysokie 4 miejsce wywalczyła Sylwia Zając. W kategorii Juniorów 5 lokatę zajął Wiktor Kutyła, natomiast Urszula Kutyła ustanawiając rekord życiowy i klubu w strzelaniu na 70 metrów stanęła na drugim stopniu podium. Wysoki wynik i pozycja wywalczona przez Ulę zagwarantowała jej miejsce w reprezentacji Polski, która początkiem czerwca podejmie zmagania w Pucharze Europy w Szwajcarii.

Pierwsza Runda Pucharu Polski dla zawodników z Jarosławia jest zdecydowanie dobrą prognozą na kolejne starty.