kostek
Eurobud JKS Jarosław (czarne stroje) po raz trzeci przegrał z Zagłębiem Lubin.
Eurobud JKS Jarosław (czarne stroje) po raz trzeci przegrał z Zagłębiem Lubin. Mat prasowe Superligi
Zagłębie Lubin po raz trzeci pokonało Eurobud JKS Jarosław, ale wcale tak być nie musiało. Naszej drużynie niestety przytrafiły się dwa dość długie przestoje.

Pierwsze dwadzieścia cztery minuty były wyrównane. Na parkiecie oglądaliśmy ciekawe składne akcje, a oba zespoły dawały z siebie sto procent. Prawdziwą technikę prezentowała Patrycja Matieli, która w dwudziestej minucie miała na swoim koncie trzy trafienia i kilka asyst. Z drugiej strony bardzo dobrze prezentowała się Sylwia Matuszczyk. Po początkowej grze bramka za bramkę, chwilową niemoc strzelecką miejscowych wykorzystał jarosławski zespół i odskoczył na dwie bramki (6:4). Niestety chwilę później to Zagłębie prowadziło już 7:6. Kolejne wyrównane minuty nie wskazywały na dramat Eurobudu w ostatnich sześciu minutach pierwszej odsłony. Jeszcze w 24. minucie na tablicy wyników widniał remis 11:11. Niestety później nasz zespół nie potrafił pokonać bramkarki gospodyń, za to Zagłębie trafiło pięć razy.

Po zmianie stron miejscowe mając wypracowaną przewagę z końcówki pierwszej połowy, grały spokojnie i bardzo szybko powiększyły dystans bramkowy do siedmiu trafień. Miedziowe grały lepiej od rywalek zarówno w ataku jak i obronie, a w bramce kolejne piłki odbijała Monika Maliczkiewicz. Eurobud nie poddał się. Zryw czarno-niebieskich pozwolił im zniwelować straty o dwie bramki i gdy wydawało się, że nasz zespół pójdzie za ciosem, zespół z Jarosławia złapał zadyszkę. W kolejnych dziesięciu minutach do bramki trafiał tylko zespół z Lubina, który odskoczył na osiem trafień. W końcowych minutach obudził się jarosławski zespół, który zdołał zmniejszyć rozmiary porażki do sześciu bramek.

Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 30:24 (16:11)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Łabuda 3, Grzyb, Hartman 2, Górna 4, Miłek, Galińska 1, Kochaniak-Sala 7, Zawistowska 3, Matieli 4, Noga 1, Milojevic 5. Trener Bożena Karkut.

Eurobud: Kordowiecka, Durasinovic, Kukharchyk – Balsam 4, Gadzina 3, Mrden, Matuszczyk 7, Volovnyk 2, Nestsiaruk 1, Guziewicz cz [36-faul], Zimny, Smolinh 3, Strózik, Vukcevic, Kozimur 4. Trener Reidar Moistad.