kostek
Eurobud JKS Jarosław (niebiesko-czarne stroje) pokonał Start Elbląg
Eurobud JKS Jarosław (niebiesko-czarne stroje) pokonał Start Elbląg Grzegorz Kostka
Eurobud JKS Jarosław nowy rok zaczął od zwycięstwa, które wcale łatwo nie przyszło.

Początkowe minuty były nerwowe z obu stron. W pierwszych pięciu minutach padło tylko cztery bramki. Na boisku było dużo niedokładności, niecelnych rzutów, fauli. - Dzisiaj potrzebowałyśmy więcej czasu, aby wejść w ten mecz. Później złapałyśmy rytm i może nie wszystko, ale zaczęło to lepiej funkcjonować. - mówiła po meczu Aleksandra Zimny. Słabszą grę gospodyń skrzętnie wykorzystywał młody zespół z Elbląga.

Przyjezdne ambitnie walczyły i przede wszystkim były skuteczniejsze w ataku, co przełożyło się na ich prowadzenie 4:2 w dziewiątej minucie i 7:5 w czternastej minucie. Z czasem zespół z Jarosławia opanował nerwy, wzmocnił defensywę i zaczął łapać właściwy rytm. Po kilku udanych interwencjach w bramce Jeleny Durasinović i skutecznych kontrach, czarno niebieskie odrobiły straty i w siedemnastej minucie wyszły na prowadzenie 8:7. Kolejne minuty były dość wyrównane, jednak ostatnie pięć minut to już bardzo dobra gra miejscowych, co zaowocowało trzy bramkową zaliczką na koniec pierwszej odsłony.

Druga połowa to już zdecydowanie bardziej kontrolowana gra przez nasz zespół, choć i w tej odsłonie nie obyło się bez kilku minut nie mocy w ataku. Po szybkich kontrach, kończonych głownie przez Magdę Balsam, zespół z miasta nad Sanem szybko, budował swoja przewagę, która w 42 minucie wynosiła już osiem bramek.

- Cieszę się, że udało się wyprowadzić dużo kontr i ten wynik mimo wszystko był kontrolowany - mówiła zadowolona z końcowego zwycięstwa wspomniana już Magda Balsam.

Start jednak nie podał się i wzmocnił defensywę, dzięki czemu udawało im się mozolnie małymi kroczkami odrabiać straty. Swoją ambitną grą doprowadził do wyniku 27:23. Rezultat mógł być bardziej korzystniejszy dla nich, jednak w ataku zawodniczki z Elbląga miały problem z kończeniem swoich akcji skutecznymi rzutami, a jeśli już oddały rzut to często trafiał on łupem bramkarek Eurobudu. Końcowe minuty jednak należały do gospodyń, a dokładniej do Joanny Gadziny. Wpierw bramkę zdobyła z rzutu karnego, a kilka sekund później przypieczętowała zwycięstwo jarosławianek.

Tytuł MVP spotkania trafił w ręce najskuteczniejszej zawodniczki meczu – Magdy Balsam, która do bramki rywalek trafiła, aż jedenaście razy. W kolejnej serii spotkań, nasz zespół wyjeżdża do Kobierzyc, na mecz z drużyna, z którą najprawdopodobniej będzie walczył o trzecie miejsce w końcowej tabeli rozgrywek.

Eurobud JKS Jarosław - Start Elbląg 29:23 (14:11)

Eurobud: Durasinović, Kukharchyk - Balsam 11, Gadzina 7, Dorsz 4, Mrden, Matuszczyk 2, Volovnyk, Nestsiaruk, Zimny, Guziewicz 1, Struzik, Vukcević 1, Kozimur 1. Trener: Reidar Moistad.

Start: Hypka, Pająk, Żarnoch - Choromańska 1, Dworniczuk 1, Peplińska, Owczarek 3, Szczepanik 3, Cygan 1, Kozak 1, Głębocka 1, Kopańska 5, Stapurewicz 4, Tarczyluk 3. Trener Marcin Pilch

Sędziowali: Lesiak i Lidacka (Kraków)

Kary: 10 i 6 min