Studenci PWSTE z Jarosławia prowadzili zbiórkę karmy, zabawek i innych przedmiotów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Orzechowcach

Kamil Jaworski
Kamil Jaworski
archiwum PWSTE
Zakończyła się kolejna akcja zbiórki karmy i potrzebnych przedmiotów dla bezdomnych zwierząt w schronisku w Orzechowcach. Jak zwykle włączyli się w nią studenci Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno Ekonomicznej w Jarosławiu.

Akcję na rzecz schroniska w Orzechowcach od killu lat organizuje Magdalena Bojarska, która kieruje Działem Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu, a włączają się w nią zagraniczni studenci, którzy przebywają na uczelni w ramach programu Erasmus+.

Organizatorzy podsumowując akcję, mówią że jej efekt jest imponujący i już planują kolejne działania.

- Ofiarodawcy udowodnili po prostu, że nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt. Zbiórka prowadzona była na terenie Kampusu PWSTE w Jarosławiu oraz w sklepach zlokalizowanych w Jarosławiu i Przemyślu

- mówią organizatorzy.

Dodają, że marzą o tym, żeby wśród ludzi było jeszcze więcej empatii i wrażliwości na cierpienie zwierząt i jeszcze więcej chętnych osób do niesienia im pomocy. Zachęcają także, do adopcji podopiecznych schroniska. Mogą to być realne adopcje i zabranie zwierzęcia do domu, lub adopcje wirtualne. Bycie wirtualnym opiekunem, to wspomaganie finansowe utrzymania zwierzęcia.

- W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach obecnie znajduje się ponad 200 psiaków i tyle samo kotów - mówią organizatorzy akcji.

Proszą także o przekazywanie karmy mokrej i suchej, zabawek i smyczy, szelek, obroży, czy żwirku dla kotów.


Zobacz też: Jak nauczyć psa spacerować na luźnej smyczy?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie