Ruszyła siódma edycja budżetu obywatelskiego w Jarosławiu. Do wydania jest milion złotych

red.
maciej jeziorek / polskapresse
Można już zgłaszać projekty do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego w Jarosławiu. Maksymalny termin to 14 czerwca. W VIII edycji Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok, jest kilka nowych rozwiązań.

Każdy mieszkaniec miasta, który będzie miał poparcie pięciu innych osób, może zgłaszać projekty do jarosławskiego budżetu obywatelskiego na 2022 rok. Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ

Jak będzie podzielony budżet obywatelski w Jarosławiu na 2022 rok?

  • Kategoria A1 - projekty inwestycyjne duże. Szacunkowe koszty wynoszą od 40 tys. zł zł do 100 tys. zł. Zadania realizowane w gminnych jednostkach organizacyjnych (szkoły, przedszkola, żłobki, instytucje kultury). Kwota 200 tys. zł.
  • Kategoria A2 - projekty inwestycyjne duże. Szacunkowe koszty od 40 tys. zł zł do 100 tys. zł. Kwota 300 tys. zł.
  • Kategoria B1 - projekty inwestycyjne średnie. Szacunkowe koszty od 10 tys. zł do 40 tys. zł. Zadania realizowane w gminnych jednostkach organizacyjnych (szkoły, przedszkola, żłobki, instytucje kultury). Kwota 140 tys. zł.
  • Kategoria B2 - projekty inwestycyjne średnie. Szacunkowe koszty wynoszą od 10 tys. zł do 40 tys. zł. Kwota 200 tys. zł.
  • Kategoria C - projekty nieinwestycyjne, małe. Szacunkowe koszty do 10 tys. zł. Kwota 160 tys zł.

Ustalona jest minimalna liczba głosów, aby projekt był zakwalifikowany do realizacji. Dla kategorii A1 i A2 jest to co najmniej 150 głosów. Dla kategorii B1 i B2 co najmniej 100 głosów, a dla kategorii C co najmniej 50 głosów.

Wprowadzona została możliwość oddania 3 głosów zamiast 2 (na jeden projekt z kat. A1 lub A2, jeden z kat. B1 lub B2 i jeden z kat. C).

Wypełniony formularz można złożyć osobiście w Kancelarii Urzędu Miasta, pok. nr 2, parter; wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Jarosławia, Rynek 1, 37-500 Jarosław z dopiskiem „Budżet Obywatelski - FORMULARZ" lub wysłać skan albo zdjęcie wypełnionego formularza i listy z podpisami na adres mailowy jbo@um.jaroslaw.pl. Do 18 czerwca zostanie opublikowany wykaz wszystkich projektów.

Zmiany w prawie spadkowym. Kuzyni przestaną dziedziczyć

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie