Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Tak wyglądał drugi etap kwalifikacji [WIDEO, ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Wideo
od 16 lat
Marzyli o służbie w Straży Granicznej. Teraz została im ostatnia prosta, aby to pragnienie stało się rzeczywistością. Podczas II etapu rekrutacji do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej kandydaci dali z siebie wszystko

W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej przeprowadzono drugi etap naboru do służby. Grupa 67 osób zawalczyła o swoją zawodową przyszłość.

Kandydaci do służby zmierzyli się z taki wyzwaniami jak:

  • test wiedzy ogólnej,
  • test znajomości języka obcego,
  • test sprawności fizycznej.

Na zakończenie każdy z nich miał okazję zaprezentować swoje mocne strony i predyspozycje podczas rozmowy z komisją egzaminacyjną.

- Osoby, które otrzymają wymaganą ilość punktów, będą musiały uzyskać jeszcze pozytywne orzeczenie z komisji lekarskiej. Zanim szczęśliwi rekruci trafią do podkarpackich placówek Straży Granicznej, przejdą jeszcze szkolenie podstawowe oraz podoficerskie w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej - informuje por. SG Piotr Zakielarz, rzecznik komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Procedura rekrutacyjna do służby w SG obejmuje dwa etapy.

W pierwszym kandydat składa dokumenty aplikacyjne, uczestniczy we wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej oraz badaniu psychologicznym. Ponadto zostaje objęty procedurą ustalającą, czy daje rękojmię zachowania tajemnicy. Uzyskanie pozytywnej opinii z poszczególnych elementów daje możliwość przejścia do drugiego etapu. Jednocześnie w toku postępowania kwalifikacyjnego przeprowadza się badanie psychofizjologiczne (wykrywacz kłamstw).

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. Kolejne wcielenie zaplanowano na październik. W kilkudziesięcioosobowej grupie znajdą się osoby, które w ostatnich dniach pozytywnie ukończyły drugi etap rekrutacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rekrutacja do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Tak wyglądał drugi etap kwalifikacji [WIDEO, ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto