Powiatowy Dzień Strażaka w Jarosławiu [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Udostępnij:
Obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Jarosławiu, po trzech latach pandemii, odbyły się w normalnej formule. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście - wśród których byli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele formacji mundurowych i przedsiębiorców, partnerzy i przyjaciele Państwowej Straży Pożarnej z powiatu jarosławskiego.

Tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe także z tego powodu, że 30 lat temu zreorganizowano polskie pożarnictwo zawodowe, tworząc Państwową Straż Pożarną, w formule, która obowiązuje do dzisiaj.

Podczas wydarzenia były odznaczenia, awanse, honorowe statuetki, poświęcenie nowych samochodów PSP w Jarosławiu i wiele ciepłych oraz sympatycznych słów, podkreślających znaczenie służby polskich strażaków.

Zapewniono również o spodziewanych nakładach na nasze bezpieczeństwo, które mają iść w miliardy złotych, zgodnie z zamierzeniami rządu. Sami strażacy podkreślili, że ostatnie lata to wyjątkowe inwestycje - zarówno w infrastrukturę, jak również sprzęt służący ratowaniu mienia i życia.

- Powiatowe obchody Dnia Strażaka to najlepsza okazja do podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i druhom pełniącym służbę na ziemi jarosławskiej, zarówno zawodowo, jak i ochotniczo - za poświęcenie i codzienną, jakże trudną i wymagającą służbę. Każdy dzień pracy strażaka nacechowany jest niepewnością, niesie za sobą potencjalne zagrożenia, wymaga nieustannej gotowości do ratowania ludzkiego życia i mienia oraz wyjątkowej odporności na stres. Wasz wysiłek jest jednak dostrzegany i bardzo pozytywnie oceniany przez całe społeczeństwo, a to przecież ogromne i zasłużone wyróżnienie Wszystkim strażakom i ich bliskim życzę, aby było jak najmniej wezwań, aby Wasza służba była tak spokojna, jak to tylko możliwe, a najbardziej emocjonującymi wydarzeniami były awanse, medale i takie uroczystości, jak dzisiejsze obchody Dnia Strażaka. Niech święty Florian ma Was i Wasze Rodziny w swojej opiece! - mówił do strażaków starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ten rok szkolny był trudny, ale lepszy od ubiegłego

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie