Powiatowy Dzień Strażaka w Jarosławiu [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Udostępnij:
Obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Jarosławiu, po trzech latach pandemii, odbyły się w normalnej formule. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście - wśród których byli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele formacji mundurowych i przedsiębiorców, partnerzy i przyjaciele Państwowej Straży Pożarnej z powiatu jarosławskiego.

Tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe także z tego powodu, że 30 lat temu zreorganizowano polskie pożarnictwo zawodowe, tworząc Państwową Straż Pożarną, w formule, która obowiązuje do dzisiaj.

Podczas wydarzenia były odznaczenia, awanse, honorowe statuetki, poświęcenie nowych samochodów PSP w Jarosławiu i wiele ciepłych oraz sympatycznych słów, podkreślających znaczenie służby polskich strażaków.

Zapewniono również o spodziewanych nakładach na nasze bezpieczeństwo, które mają iść w miliardy złotych, zgodnie z zamierzeniami rządu. Sami strażacy podkreślili, że ostatnie lata to wyjątkowe inwestycje - zarówno w infrastrukturę, jak również sprzęt służący ratowaniu mienia i życia.

- Powiatowe obchody Dnia Strażaka to najlepsza okazja do podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i druhom pełniącym służbę na ziemi jarosławskiej, zarówno zawodowo, jak i ochotniczo - za poświęcenie i codzienną, jakże trudną i wymagającą służbę. Każdy dzień pracy strażaka nacechowany jest niepewnością, niesie za sobą potencjalne zagrożenia, wymaga nieustannej gotowości do ratowania ludzkiego życia i mienia oraz wyjątkowej odporności na stres. Wasz wysiłek jest jednak dostrzegany i bardzo pozytywnie oceniany przez całe społeczeństwo, a to przecież ogromne i zasłużone wyróżnienie Wszystkim strażakom i ich bliskim życzę, aby było jak najmniej wezwań, aby Wasza służba była tak spokojna, jak to tylko możliwe, a najbardziej emocjonującymi wydarzeniami były awanse, medale i takie uroczystości, jak dzisiejsze obchody Dnia Strażaka. Niech święty Florian ma Was i Wasze Rodziny w swojej opiece! - mówił do strażaków starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jakie znaczenie ma wejście Finlandii i Szwecji do NATO

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie