Bauhaus ma łączyć Europejski Zielony Ład z codziennym życiem i przestrzeniami życiowymi. Ma być pomostem pomiędzy światem nauki i technologii, sztuki i kultury. Na konkurs wpłynęło 1100 wniosków z różnych krajów Europy. Do finału zakwalifikowano 52, w tym tylko jeden z Podkarpacia. Ponadto Dwa z Wrocławia i po jednym z Warszawy i Niepołomic.
Konkurs podzielony jest na cztery kategorie tematyczne oraz dwie grupy: nowe europejskie nagrody Bauhaus i nowe europejskie wschodzące gwiazdy Bauhausu. Projekt Natalii Gnoińskiej "Innovation Manor Rokietnica" trafił do tej drugiej grupy i kategorii "odzyskiwanie poczucia przynależności".
Celem projektu pani Natalii jest przekształcić zrujnowaną wiejską posiadłość w Rokietnicy w centrum społeczności lokalnej i regionalne centrum innowacji.
- Celem i motywacją autorki finałowego, polskiego pomysłu konkursowego było tchnąć nowe życie w zabytkowy zespół pałacowo-parkowy w Rokietnicy, ważny dla lokalnej społeczności. W ramach projektu zostaną sukcesywnie wyremontowane zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków budynki (pałac z połowy XIX w. spichlerz i pozostałości po stajni), którym nadane zostaną nowe funkcje. W spichlerzu powstanie wielofunkcyjna przestrzeń konferencyjna, miejsca do pracy zdalnej i miejsca noclegowe. W pałacu znajdzie miejsce przestrzeń wystawowa, czytelnia oraz mediateka. Przestrzeń parku doskonale nadaje się także do organizacji wydarzeń w plenerze, czy glampingu - informuje Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków.
Głosy można oddawać do 16 maja na platformie konkursu, która znajduje się pod adresemprizes.new-european-bauhaus.eu.

Strefa Biznesu: Polacy coraz częściej podróżują po kraju samolotem
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?