kostek
Ivona Mrden (z piłką) wraz z koleżankami wygrały trzeci mecz z rzędu.
Ivona Mrden (z piłką) wraz z koleżankami wygrały trzeci mecz z rzędu. Mat. prasowe Superligi. Archiwum
Eurobud JKS powrócił po dwóch wyjazdowych meczach do własnej hali i wygrał po raz trzeci z rzędu. Tak jak przed meczem zapowiadał trener jarosławianek Reidar Moistad, gospodynie mimo braku kontuzjowanej Sylwii Matuszczyk, pokazał dobrą, ambitną grę, co przerodziło się na końcowe zwycięstwo, choć w końcówce było trochę nerwowo.

Początek spotkania należał do gospodyń, które dość szybko objęły prowadzenie 4:1. Kolejne minuty należały do przyjezdnych, wykorzystując grę w osłabieniu Eurobudu złapały kontakt (4:3). Miejscowe szybko wróciły na właściwe tory i znów zaczęły budować przewagę. W drużynie z Jarosławia szalała na parkiecie Aleksandra Dorsz. Pani Aleksandra świetnie zastąpiła kontuzjowana Sylwię Matuszczyk. Czarno-niebieskie bardzo szybko odskoczyły na trzy bramki (9:6). Do końca pierwszej połowy Eurobud nie pozwolił Kobierzyczankom zbliżyć się i na przerwę zszedł z zasłużonym prowadzeniem 16:14.

Pierwsze dziesięć minut drugiej odsłony to koncert gospodyń. Miejscowe dość szybko odskoczyły na pięć bramek, prowadząc 19:14. Drużyna z Kobierzyc nie poddała się i zdołała odrobić część strat (22:20). Eurobud znów zaczął wykorzystywać świetną dyspozycję Aleksandry Dorsz, a że w bramce dobrze spisywała się Jelena Djurasinović, jarosławianki znów odskoczyły na cztery bramki (25:21). W końcówce skutecznością błysnęły przejezdne, rzucając w cztery minuty, cztery bramki, ale na szczęście dla naszego zespołu wcześniejsza przewaga wystarczyła, aby wygrać spotkanie.

Eurobud JKS Jarosław - KPR Gminy Kobierzyce 26:25 (14:12)

Eurobud: Kukharchyk, Durasinovic – Balsam 1, Gadzina 4, Dorsz 8, Mrden 1, Nestsiaruk 3, Volovnyk, Zimny 5, Strózik, Kozimur 4, Vukcević. Trener: Reidar Moistad.

KPR: Zima 1 – Olek 3, Kucharska 1 cz [57-gradacja kar], Tomczyk 2, Buklarewicz 8, Janas, Wiertelak 6, Kozioł, Ważna, Ivanović, Despodovska, Wicik 4, Shupyk, Macedo cz [18-faul]. Trener Edyta Majdzińska

Sędziowali: Lesiak i Lidacka (Kraków)

Kary: 14 i 10 min