Osiągnięcia Łuczników z Jarosławia i Makowiska, z najważniejszych zawodów [ZDJĘCIA]

Klaudia Oronowicz-Chudzik
W miesiącach od lipca do września łucznicy UKS TRAMP z ZSTiO w Jarosławiu oraz LKS MAKOVIA Makowisko walczyli na wielu arenach, w różnych kategoriach wiekowych, gdzie odnosili znaczne sukcesy, o których dotąd nie wspominano. Najważniejsze z nich przedstawiają się następująco.

Pierwszym z bardzo ważnych startów była XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

Zawody odbyły się w dniach 16-18 lipca w Dobrczu. W ramach Olimpiady bardzo dobrze zaprezentowała się Urszula Kutyła, która wywalczyła 3 miejsce. Ponadto zespół dziewczyn w składzie: Urszula Kutyła, Martyna Brudek i Natalia Socha zajął 5 miejsce.

W klasyfikacji Mistrzostw Polski, 3 miejsce w strzelaniu na odległości długie wywalczyła również Urszula Kutyła. Łącznie w OOM wystartowało 5 zawodników Trampu.

Kolejnym ważnym i udanym startem były LXX Mistrzostwa Polski Juniorów. Zawody te odbyły się w dniach 30-31 lipca w Żywcu. W zmaganiach tych najlepiej zaprezentowała się Natalia Babiak zajmując 3 miejsce indywidualnie oraz Damian Pulit, który również zajął 3 miejsce w kategorii łuków bloczkowych.

Natomiast zespół kobiet w składzie Natalia Babiak, Joanna Gilowska, Julia Cackowska, Sylwia Zając zajął miejsce 8. Reprezentant LKS MAKOVIA Makowisko Kacper Kisiel wywalczył miejsce 12.

Tydzień po zmaganiach Juniorów rywalizowali młodzieżowcy w XXXVI Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, zawody odbyły się w dniach 7-8 sierpnia w Bytomiu.

W tej rywalizacji jarosławski TRAMP reprezentowała trójka zawodników a byli to:

Ryszard Topolnicki , Jakub Biela, Agata Osuch. Najlepszym osiągnięciem w tych zmaganiach było wywalczenie brązowego medalu w kategorii mikst za sprawą Agaty Osuch i Ryszarda Topolnickiego. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej wypadł Jakub Biela który zajął miejsce 5, Agata Osuch miejsce 10. Ryszard Topolnicki miejsce 11.

Początkiem września odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w łukach Bloczkowych, do tej rywalizacji przystąpiła czwórka zawodników TRAMPU. Zawodnicy rywalizowali w Wiecławicach Starych w dniach 4-5 września 2021. W zmaganiach tych bardzo dobry start zanotował zespół Trampu w składzie Kuźma Marek, Kuźma Krzysztof, Tomasz Głąb i Damian Pulit stając na 3 miejscu podium z brązowymi medalami. Jest to pierwszy wywalczony medal Mistrzostw Polski w tej kategorii w historii Klubu.

Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Krzysztof Kuźma zajmując miejsce 15.

Tydzień później łucznicy Trampu i Makovii rywalizowali jednocześnie na trzech arenach.

Bloczkowcy w dniach 11-12 września 2021 walczyli w XIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Prudniku. Do tej rywalizacji przystąpił Marek Kuźma który bardzo dobrze zaprezentował się w kategorii + 50 zajmując miejsce 1, wygrywając zarówno kwalifikacje jak i eliminacje. Równie dobrze w kategorii + 40 strzelał Krzysztof Kuźma zajmując ostatecznie miejsce 2.

W tym samym czasie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Zgierzu.

W zmaganiach tych bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki z LKS „Makovia” Makowisko.

Medal srebrny w strzelaniu na odległościach 2x20m wywalczyła Klaudia Pacion, natomiast w kat. młodzików młodszych Amelia Skrzypek wywalczyła dwa medale brązowe. W MP Polski młodzików rywalizowało 7 zawodników LKS Makovia i 5 zawodników UKS TRAMP.

Również w tym samym czasie w Kielcach rywalizowano w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS.

Tutaj z bardzo dobrym wynikiem w kategorii juniorów młodszych zaprezentowali się Wiktor Kutyła i Urszula Kutyła zajmując indywidualnie 3 miejsca.

Ostatnimi ogólnopolskimi zawodami w których wystartowali łucznicy Trampu był Puchar Polski Juniorów Młodszych w którym Urszula Kutyła wywalczyła 3 miejsce. Zawody odbyły się 26 września w Głuchołazach.